Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz teröristle halkı ayırt edin

cevdet yilmaz

Başbakan yardımcısı Cevdet Yılmaz son günlerde yaşanan terör olayları hakkında hangi açıklamalar yaptı

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, terör saldırılarına ilişkin, "Bir taraftan terörle, teröristle mücadele ederken diğer taraftan halkı bundan çok net bir şekilde ayırmamız gerekiyor. Bu ayrımı yapmadığımız sürece isteyerek veya istemeyerek teröre hizmet etmiş, terörün tabanını genişletmeye destek vermiş oluruz" dedi. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bingöl'e gelen Yılmaz'ı havalimanında Vali Yavuz Selim Köşger ve diğer yetkililer karşıladı. Yılmaz, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör olaylarından en büyük zararı bölge halkının gördüğünü belirterek, son dönemde elim hadiseler yaşandığını hatırlattı.

 

Saldırılarda şehit olan asker ve polislere Allah'tan rahmet, aileleri başta olmak üzere güvenlik güçlerine ve tüm millete başsağlığı dilediğini ifade eden Yılmaz, böyle acı hadiselerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

 

- "Terör karşısında mücadelemizi sürdüreceğiz"

 

Yılmaz, "Ancak bu yaşananlar bizi doğru gittiğimiz yoldan, uyguladığımız politikalardan hiçbir şekilde geri çeviremeyecektir. Terör neyi amaçlıyorsa, bizi hangi yöne sevk etmeye çalışıyorsa biz tam aksine o yola girmeyip doğru olanı, halkımız için iyi olanı yapmaya devam edeceğiz. Terör karşısında moralimizi bozmadan kararlı ve çok yönlü bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

 

Terörle mücadelenin çok boyutlu bir hadise olduğuna işaret eden Yılmaz, terörle mücadelede esas sorumluluğu güvenlik güçlerinin üstlendiğini ancak bütün toplumun bu mücadeleye destek vermesi gerektiğini belirtti.

 

Terörle mücadele eden güvenlik güçlerine teşekkür eden Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Diğer taraftan sadece güvenlik güçlerine bu mücadele bırakılmamalı. Toplum olarak, sivil toplumuyla, medyasıyla, akademik dünyasıyla, iş dünyasıyla herkesin bu mücadeleye katkıda bulunması, terörün karşısında durması lazım. Bir defa terörün en büyük maliyeti tabi insan yani can kaybı. Bir tek insanın canı her şeyden daha değerli. İnancımıza göre haksız yere bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Bir insan can vermek ise tüm insanlığa can vermek gibidir. Dolayısıyla en büyük bedel insan hayatı." (AA)

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu