Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz teröristle halkı ayırt edin

cevdet yilmaz

Başbakan yardımcısı Cevdet Yılmaz son günlerde yaşanan terör olayları hakkında hangi açıklamalar yaptı

Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, terör saldırılarına ilişkin, "Bir taraftan terörle, teröristle mücadele ederken diğer taraftan halkı bundan çok net bir şekilde ayırmamız gerekiyor. Bu ayrımı yapmadığımız sürece isteyerek veya istemeyerek teröre hizmet etmiş, terörün tabanını genişletmeye destek vermiş oluruz" dedi. Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Bingöl'e gelen Yılmaz'ı havalimanında Vali Yavuz Selim Köşger ve diğer yetkililer karşıladı. Yılmaz, burada AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör olaylarından en büyük zararı bölge halkının gördüğünü belirterek, son dönemde elim hadiseler yaşandığını hatırlattı.

 

Saldırılarda şehit olan asker ve polislere Allah'tan rahmet, aileleri başta olmak üzere güvenlik güçlerine ve tüm millete başsağlığı dilediğini ifade eden Yılmaz, böyle acı hadiselerin bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu.

 

- "Terör karşısında mücadelemizi sürdüreceğiz"

 

Yılmaz, "Ancak bu yaşananlar bizi doğru gittiğimiz yoldan, uyguladığımız politikalardan hiçbir şekilde geri çeviremeyecektir. Terör neyi amaçlıyorsa, bizi hangi yöne sevk etmeye çalışıyorsa biz tam aksine o yola girmeyip doğru olanı, halkımız için iyi olanı yapmaya devam edeceğiz. Terör karşısında moralimizi bozmadan kararlı ve çok yönlü bir şekilde mücadelemizi sürdüreceğiz" diye konuştu.

 

Terörle mücadelenin çok boyutlu bir hadise olduğuna işaret eden Yılmaz, terörle mücadelede esas sorumluluğu güvenlik güçlerinin üstlendiğini ancak bütün toplumun bu mücadeleye destek vermesi gerektiğini belirtti.

 

Terörle mücadele eden güvenlik güçlerine teşekkür eden Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

"Diğer taraftan sadece güvenlik güçlerine bu mücadele bırakılmamalı. Toplum olarak, sivil toplumuyla, medyasıyla, akademik dünyasıyla, iş dünyasıyla herkesin bu mücadeleye katkıda bulunması, terörün karşısında durması lazım. Bir defa terörün en büyük maliyeti tabi insan yani can kaybı. Bir tek insanın canı her şeyden daha değerli. İnancımıza göre haksız yere bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Bir insan can vermek ise tüm insanlığa can vermek gibidir. Dolayısıyla en büyük bedel insan hayatı." (AA)


CHP’li Levent Gök’ten MHP’ye 'başkanlık sistemi' eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada MHP'ye gönderme yaptı

CHP'de OHAL ile ilgili alınan karara tepkiler sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, OHAL uygulamasının uzatılmasıyla ilgili verilen karara tepki gösterdi

ARSLAN, LOZAN’I DEĞİL, SEVR’İ YUTTURMAYA KALKIYOR DEDİ

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Sınırötesi harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum. Şimdiye kadar geçmişini inkar eden ve yok sayan bir yönetici görmediğimi belirtmek isterim.