Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

MHP lideri Devlet Bahçeli'den gündeme ilişkin açıklamalar

devlet bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme ilişkin sosyal medyadan önemli açıklamalarda bulundu

MHP genel başkanı DEVLET BAHÇELİ, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

“VEFA DENİLİNCE AKLIMA ÖNCE GAZİLER GELİR”
Gaziler Günü’yle ilgili açıklamalarda da bulunan Bahçeli, “Vefa denilince aklıma önce gaziler gelir. Her gazimizin kocaman bir yüreği, yenilmez bir irade zirvesi ve azalmaz bir cesaret seviyesi vardır. Gazilerimiz gönül insanlarıdır. Dünyanın derinlerine kök salmış bir kaya kadar güçlü, bu kayadan hayat veren pınarlar kadar berraktırlar. Yüreklerinde ilahi bir nağmenin sesi yankılanır. Kaynağı vatan aşkı olan bir kuvvetle, kuvveti samimiyet olan bir mizaçla kahramanlaşırlar. Gaziler şehitlerle beraber milletin kervan başı, tarihin akışına refakat eden yiğitlik ve fedakarlık numunesidirler. Gaziler gönüllerinde Hz. Muhammed’in feyzinden sönmez bir çırağ, Fatih’in damarından bir damla kan, Alparslan’ın yelesinden izler taşırlar. Her bir gazi fedakarlığın doruklarına görevini yerine getirmenin kıvancıyla tırmanır, müsterih olmuş ve mağrur bir vicdanın huzuruyla yaşar. Hain pusulardan çıkmak kolay görülmemelidir. Düşmanların saçtığı ateşe göğüs germek, buna kafa tutmak her babayiğidin harcı da değildir. Bütün gazilerimizin Gaziler Günü’nü tebrik ediyorum. Türkiye’nin bir gazi devlet, bu milletin gazi bir millet olduğunu hiç unutmayalım. Gazilik ruhu, şehitlik şuuru üzerinde yaşadığımız zorlu coğrafyayı bize vatan yapmıştır. Allah hem gazilerden, hem de şehitlerden razı olsun” paylaşımlarında bulundu.


Bahçeli, açıklamasına şu ifadelerle devam etti:
“Soylu bir kalem olan Merhum Ahmet Hikmet Müftüoğlu’nun ‘Üzümcü’ isimli hikayesi işin özünde bir kahramanlığın özetidir. Bu hikayede Türk ruhunun yankısını, Üzümcü’nün sesinde Türklüğün gurur ve heyecan verici çığlığını duyarız. Sessiz sedasız bir vatan evladının askerlik hizmetine girince, milleti uğruna nasıl devleştiğini ibret ve hayranlıkla idrak ederiz. Gazilik ve şehitlik mirası; bir üzümcüyü tek kişilik bir orduya dönüştürür. İşte bu bilinçle biz varız, buradayız, olmaya da devam edeceğiz. Merhum Müftüoğlu Türk milletine bakınız nasıl sesleniyor: ‘Dünya tarihi, vatanı uğruna senin kadar uğraşan, kanını döken bir millet daha gösteremez.’ ‘Senin kadar kimse, kendi vatanına sahip olmaya hak kazanmamıştır. Bu vatan ya milletindir, ya da kimsenin!’ Türkiye bizimdir, Türk vatanı hak eden, layık olan fertleriyle geleceğin perdesini aralayacak, sonsuzluk deryasına gürül gürül akacaktır. Merhum Hikmetoğlu’nun sözleriyle ifade edersek; dövüle dövüle tavlandık, vurula vurula kırıldık. Yine de her parçamızdan bir şimşek çıktı. Milli, ahlaki ve tarihi hafızanın; açılan istismar çatlağından akıp gitmesine, geriye yalnızca bir tortu kalmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu itibarla aziz milletime diyorum ki, “Ülkenin Geleceğine Oy Ver.” Gelecek elden gitmeden, geçmiş elenip heba edilmeden gazi milletin, tarihe yön veren yüksek ahlakın hakkına, hukukuna sahip çıkma vaktidir.”

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu