Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

YSK'nın sandık taşıma kararına CHP'den ilk açıklama geldi

CHP

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) YSK'nın sandık taşıma kararı ile ilgili açıklama yaptı

CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, YSK'nın, ilçe seçim kurullarından gelen sandık taşıma taleplerini reddetmesinin doğru bir karar olduğunu belirterek, "Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" dedi.

CHP'den ilk açıklama
Yakupoğlu, YSK'dan çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. YSK'nın kanunun kendisine vermediği bir yetkiyi kullanamayacağına karar verdiğini belirten Yakupoğlu, bunun da kanuna, Anayasaya ve YSK'nın geçmişteki uygulamalarına uygun olduğunu söyledi. Yakupoğlu, "Bugün toplantı süresince bütün kanunları, Anayasayı, YSK'nın geçmişte vermiş olduğu kararları, ulusal ve uluslararası tüm uygulamalar incelendi. Bizler siyasi parti temsilcileri olmak üzere hepimiz görüşlerimizi açıkladık ve sonuçta YSK bize göre doğru olan bir karar verdi. Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" diye konuştu.
 

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu