Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

YSK'nın sandık taşıma kararına CHP'den ilk açıklama geldi

CHP

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) YSK'nın sandık taşıma kararı ile ilgili açıklama yaptı

CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, YSK'nın, ilçe seçim kurullarından gelen sandık taşıma taleplerini reddetmesinin doğru bir karar olduğunu belirterek, "Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" dedi.

CHP'den ilk açıklama
Yakupoğlu, YSK'dan çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. YSK'nın kanunun kendisine vermediği bir yetkiyi kullanamayacağına karar verdiğini belirten Yakupoğlu, bunun da kanuna, Anayasaya ve YSK'nın geçmişteki uygulamalarına uygun olduğunu söyledi. Yakupoğlu, "Bugün toplantı süresince bütün kanunları, Anayasayı, YSK'nın geçmişte vermiş olduğu kararları, ulusal ve uluslararası tüm uygulamalar incelendi. Bizler siyasi parti temsilcileri olmak üzere hepimiz görüşlerimizi açıkladık ve sonuçta YSK bize göre doğru olan bir karar verdi. Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" diye konuştu.
 


CHP’li Levent Gök’ten MHP’ye 'başkanlık sistemi' eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada MHP'ye gönderme yaptı

CHP'de OHAL ile ilgili alınan karara tepkiler sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, OHAL uygulamasının uzatılmasıyla ilgili verilen karara tepki gösterdi

ARSLAN, LOZAN’I DEĞİL, SEVR’İ YUTTURMAYA KALKIYOR DEDİ

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Sınırötesi harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum. Şimdiye kadar geçmişini inkar eden ve yok sayan bir yönetici görmediğimi belirtmek isterim.