Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

YSK'nın sandık taşıma kararına CHP'den ilk açıklama geldi

CHP

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) YSK'nın sandık taşıma kararı ile ilgili açıklama yaptı

CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, YSK'nın, ilçe seçim kurullarından gelen sandık taşıma taleplerini reddetmesinin doğru bir karar olduğunu belirterek, "Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" dedi.

CHP'den ilk açıklama
Yakupoğlu, YSK'dan çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. YSK'nın kanunun kendisine vermediği bir yetkiyi kullanamayacağına karar verdiğini belirten Yakupoğlu, bunun da kanuna, Anayasaya ve YSK'nın geçmişteki uygulamalarına uygun olduğunu söyledi. Yakupoğlu, "Bugün toplantı süresince bütün kanunları, Anayasayı, YSK'nın geçmişte vermiş olduğu kararları, ulusal ve uluslararası tüm uygulamalar incelendi. Bizler siyasi parti temsilcileri olmak üzere hepimiz görüşlerimizi açıkladık ve sonuçta YSK bize göre doğru olan bir karar verdi. Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" diye konuştu.
 


CHP'li Selin Sayek Böke referandum öncesi gençlere seslendi

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan sert açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

MHP’de korkulan olmamalı

necdet sivasli yazdı. İte o yazı Yeni Anayasa değişikliği konusunda görüş ayrılıklarının derinleştiği MHP Genel Merkezi ile, ülkücü taban arasındaki sıkıntılar, referandum öncesi şiddet olaylarına