Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

YSK'nın sandık taşıma kararına CHP'den ilk açıklama geldi

CHP

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) YSK'nın sandık taşıma kararı ile ilgili açıklama yaptı

CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, YSK'nın, ilçe seçim kurullarından gelen sandık taşıma taleplerini reddetmesinin doğru bir karar olduğunu belirterek, "Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" dedi.

CHP'den ilk açıklama
Yakupoğlu, YSK'dan çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. YSK'nın kanunun kendisine vermediği bir yetkiyi kullanamayacağına karar verdiğini belirten Yakupoğlu, bunun da kanuna, Anayasaya ve YSK'nın geçmişteki uygulamalarına uygun olduğunu söyledi. Yakupoğlu, "Bugün toplantı süresince bütün kanunları, Anayasayı, YSK'nın geçmişte vermiş olduğu kararları, ulusal ve uluslararası tüm uygulamalar incelendi. Bizler siyasi parti temsilcileri olmak üzere hepimiz görüşlerimizi açıkladık ve sonuçta YSK bize göre doğru olan bir karar verdi. Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" diye konuştu.
 


CHP lideri kadınlara verilen seçme ve seçilme hakkını kutladı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kadınların seçme ve seçilme hakkını kazanmasının 82. yıl dönümü nedeniyle sosyal medya hesabından mesaj yayınladı

ÇIRAY’DAN ÖZDAĞ’A ŞOK SUÇLAMA, FETÖ’NÜN SİYASİ UZANTILARINI ÖRTMEYE ÇALIŞIYOR

TBMM Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili Selçuk Özdağ’ın AA yaptığı açıklama üzerine aynı Komisyon’un üyesi CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray da AVA'ya bir açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım ve MHP lideri kritik görüşme sonrası konuştu

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında günlerdir merakla beklenen görüşme gerçekleşti