Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

YSK'nın sandık taşıma kararına CHP'den ilk açıklama geldi

CHP

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) YSK'nın sandık taşıma kararı ile ilgili açıklama yaptı

CHP'nin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) temsilcisi Mehmet Hadimi Yakupoğlu, YSK'nın, ilçe seçim kurullarından gelen sandık taşıma taleplerini reddetmesinin doğru bir karar olduğunu belirterek, "Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" dedi.

CHP'den ilk açıklama
Yakupoğlu, YSK'dan çıkışta gazetecilere açıklamalarda bulundu. YSK'nın kanunun kendisine vermediği bir yetkiyi kullanamayacağına karar verdiğini belirten Yakupoğlu, bunun da kanuna, Anayasaya ve YSK'nın geçmişteki uygulamalarına uygun olduğunu söyledi. Yakupoğlu, "Bugün toplantı süresince bütün kanunları, Anayasayı, YSK'nın geçmişte vermiş olduğu kararları, ulusal ve uluslararası tüm uygulamalar incelendi. Bizler siyasi parti temsilcileri olmak üzere hepimiz görüşlerimizi açıkladık ve sonuçta YSK bize göre doğru olan bir karar verdi. Doğru olan karar nedir? Hukukun gerektirdiği karardır. Çünkü hukukta doğru tektir" diye konuştu.
 


Meclis'i karıştıran Ermeni soykırımı iddiası

TBMM Genel Kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 11’inci maddesi görüşülürken söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın Ermenilere ’soykırım’ yapıldığı iddiası gerginliğe neden oldu

Anayasa görüşmelerine geçilmesi oylama sonucu kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi yapılan oylama sonucunda kabul edildi

Meclis'te Sahte oy pusulası tartışmaları büyüyor

Genel Kurul tartışmalarına damga vuran bir başka konu ise 'sahte oy pusulası' oldu.