Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

İçişleri Bakanı Selami Altınok'tan istifa açıklaması

Selami Altınok

Ankara'daki patlamanın ardından istifası istenen İçişleri Bakanı Selami Altınok, istifa edip edemeyeceğine ilişkin bir açıklama yaptı

Patlamalarda güvenlik zafiyeti olduğu gerekçesiyle kendisine yönelik istifa çağrılarını değerlendiren İçişleri Bakanı Selami Altınok, 'Siyasi tartışmalar olduğu için değerlendirmeyi tüm bu olayın neticelenmesinin ardından yapacağım' dedi. Bakan ayrıca, 'Ankara'daki patlamadan dersler çıkararak ek tedbirler alıyoruz' ifadesini kullandı.

CNN Türk yayınında cumartesi, günü yaşanan terör saldırısına ilişkin son gelişmeler hakkında bilgi veren CNN Türk Ankara temsilcisi Hande Fırat, İçişleri Bakanı Selami Altınok'un "Ankara'daki patlamadan dersler çıkararak ek tedbirler alıyoruz" dediğini aktardı.

Bir kez daha istifa sorusu yöneltilen Selami Altınok, bu sefer de bunun siyasi bir tartışma olduğunu söyledi. Altınok, "Siyasi tartışmalar olduğu için değerlendirmeyi tüm bu olayın neticelenmesinin ardından yapacağım. Saldırıdan dersler çıkararak, ek tedbirler alıyoruz" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu