Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

İçişleri Bakanı Selami Altınok'tan istifa açıklaması

Selami Altınok

Ankara'daki patlamanın ardından istifası istenen İçişleri Bakanı Selami Altınok, istifa edip edemeyeceğine ilişkin bir açıklama yaptı

Patlamalarda güvenlik zafiyeti olduğu gerekçesiyle kendisine yönelik istifa çağrılarını değerlendiren İçişleri Bakanı Selami Altınok, 'Siyasi tartışmalar olduğu için değerlendirmeyi tüm bu olayın neticelenmesinin ardından yapacağım' dedi. Bakan ayrıca, 'Ankara'daki patlamadan dersler çıkararak ek tedbirler alıyoruz' ifadesini kullandı.

CNN Türk yayınında cumartesi, günü yaşanan terör saldırısına ilişkin son gelişmeler hakkında bilgi veren CNN Türk Ankara temsilcisi Hande Fırat, İçişleri Bakanı Selami Altınok'un "Ankara'daki patlamadan dersler çıkararak ek tedbirler alıyoruz" dediğini aktardı.

Bir kez daha istifa sorusu yöneltilen Selami Altınok, bu sefer de bunun siyasi bir tartışma olduğunu söyledi. Altınok, "Siyasi tartışmalar olduğu için değerlendirmeyi tüm bu olayın neticelenmesinin ardından yapacağım. Saldırıdan dersler çıkararak, ek tedbirler alıyoruz" diye konuştu.


CHP’li Levent Gök’ten MHP’ye 'başkanlık sistemi' eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada MHP'ye gönderme yaptı

CHP'de OHAL ile ilgili alınan karara tepkiler sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, OHAL uygulamasının uzatılmasıyla ilgili verilen karara tepki gösterdi

ARSLAN, LOZAN’I DEĞİL, SEVR’İ YUTTURMAYA KALKIYOR DEDİ

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Sınırötesi harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum. Şimdiye kadar geçmişini inkar eden ve yok sayan bir yönetici görmediğimi belirtmek isterim.