Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

İçişleri Bakanı Selami Altınok'tan istifa açıklaması

Selami Altınok

Ankara'daki patlamanın ardından istifası istenen İçişleri Bakanı Selami Altınok, istifa edip edemeyeceğine ilişkin bir açıklama yaptı

Patlamalarda güvenlik zafiyeti olduğu gerekçesiyle kendisine yönelik istifa çağrılarını değerlendiren İçişleri Bakanı Selami Altınok, 'Siyasi tartışmalar olduğu için değerlendirmeyi tüm bu olayın neticelenmesinin ardından yapacağım' dedi. Bakan ayrıca, 'Ankara'daki patlamadan dersler çıkararak ek tedbirler alıyoruz' ifadesini kullandı.

CNN Türk yayınında cumartesi, günü yaşanan terör saldırısına ilişkin son gelişmeler hakkında bilgi veren CNN Türk Ankara temsilcisi Hande Fırat, İçişleri Bakanı Selami Altınok'un "Ankara'daki patlamadan dersler çıkararak ek tedbirler alıyoruz" dediğini aktardı.

Bir kez daha istifa sorusu yöneltilen Selami Altınok, bu sefer de bunun siyasi bir tartışma olduğunu söyledi. Altınok, "Siyasi tartışmalar olduğu için değerlendirmeyi tüm bu olayın neticelenmesinin ardından yapacağım. Saldırıdan dersler çıkararak, ek tedbirler alıyoruz" diye konuştu.


CHP'li Selin Sayek Böke referandum öncesi gençlere seslendi

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı

CHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan sert açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu

MHP’de korkulan olmamalı

necdet sivasli yazdı. İte o yazı Yeni Anayasa değişikliği konusunda görüş ayrılıklarının derinleştiği MHP Genel Merkezi ile, ülkücü taban arasındaki sıkıntılar, referandum öncesi şiddet olaylarına