Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

İçişleri Bakanı Selami Altınok'tan istifa açıklaması

Selami Altınok

Ankara'daki patlamanın ardından istifası istenen İçişleri Bakanı Selami Altınok, istifa edip edemeyeceğine ilişkin bir açıklama yaptı

Patlamalarda güvenlik zafiyeti olduğu gerekçesiyle kendisine yönelik istifa çağrılarını değerlendiren İçişleri Bakanı Selami Altınok, 'Siyasi tartışmalar olduğu için değerlendirmeyi tüm bu olayın neticelenmesinin ardından yapacağım' dedi. Bakan ayrıca, 'Ankara'daki patlamadan dersler çıkararak ek tedbirler alıyoruz' ifadesini kullandı.

CNN Türk yayınında cumartesi, günü yaşanan terör saldırısına ilişkin son gelişmeler hakkında bilgi veren CNN Türk Ankara temsilcisi Hande Fırat, İçişleri Bakanı Selami Altınok'un "Ankara'daki patlamadan dersler çıkararak ek tedbirler alıyoruz" dediğini aktardı.

Bir kez daha istifa sorusu yöneltilen Selami Altınok, bu sefer de bunun siyasi bir tartışma olduğunu söyledi. Altınok, "Siyasi tartışmalar olduğu için değerlendirmeyi tüm bu olayın neticelenmesinin ardından yapacağım. Saldırıdan dersler çıkararak, ek tedbirler alıyoruz" diye konuştu.


Meclis'i karıştıran Ermeni soykırımı iddiası

TBMM Genel Kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 11’inci maddesi görüşülürken söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın Ermenilere ’soykırım’ yapıldığı iddiası gerginliğe neden oldu

Anayasa görüşmelerine geçilmesi oylama sonucu kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi yapılan oylama sonucunda kabul edildi

Meclis'te Sahte oy pusulası tartışmaları büyüyor

Genel Kurul tartışmalarına damga vuran bir başka konu ise 'sahte oy pusulası' oldu.