Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

CHP lideri Kılıçdaroğlu Samsun'da halka seslendi

kemal kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 1 Kasım genel seçimleri kapsamında Samsun'un İlkadım ve Atakum ilçelerinde vatandaşa seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında İlkadım ve Atakum ilçelerinde halka hitap etti.İlkadım'da seçim koordinasyon merkezinin açılışına katılan Kılıçdaroğlu, Ankara'da yaşanan terör saldırısına değinerek, hükümeti önlem almamakla suçladı.

Türkiye'ye huzuru getireceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:
"Sözüm söz, bu ülkeye huzuru getireceğim, bu ülkeye barışı getireceğim, bu ülkeye kardeşliği getireceğim, bu ülkenin sokaklarında her vatandaş özgürce gezecek, çatık kaşlı değil, güler yüzle gezecek. İşsizlikle mücadele edeceğim. Fakirlikle mücadele edeceğim. 21 yüzyılın Türkiye'sinde hiçbir aile 'Ben fakirim' demeyecek. Hiçbir ailenin geliri 720 liranın altında olmayacak, her aile huzur içinde olacak. Her evde kesinlikle tencere kaynayacak. Taşeron işçiliği bitireceğim. Asgari ücret net, vergisiz bin 500 lira olacak. Emekliler, hiç merak etmeyin. Verdiğim sözün kapı gibi arkasındayım. Noter senedim hala duruyor. Ramazan Bayramı'nda, Kurban Bayramı'nda birer maaş ikramiye alacaksınız.Sevgili anneler, çocuklarınızı rahatlıkla okula göndereceksiniz, tam gün eğitim olacak. Sabah gidecek akşam gelecek. Beslenme çantasına son. Çocuklarımız öğle yemeklerini okulda öğretmenleriyle ücretsiz yiyecek. Taşımalı eğitimi de bitireceğim. Nerede öğrenci varsa öğretmeni de orada olacak. Ferhat ile Şirin gibi öğretmenle öğrenciyi buluşturacağız. Anneler huzur içinde çocuklarını gönderecekler. Atanamayan öğretmen kavramı da kaldırılıyor ortadan, her öğretmen öğrencisiyle beraber olacak."Kılıçdaroğlu, şehitler geldiğini, gaziler olduğunu belirterek, "Gaziler protez alırken 50 yere başvuruyor, istediği protezi alamıyor. Aldığı zaman dünyanın parasını veriyor. Onu da değiştireceğiz inşallah, Başbakanlığa bağlı Şehitler ve Gaziler Yüksek Kurulu oluşturacağız. Gazilerimizi ve şehitlerimizi baş tacı yapacağız. Onların sayesinde bir aradayız. Onun için huzur içinde bir arada yaşayabiliyoruz" ifadelerini kullandı.

"Görev verecek hiç meraklanmayın"
Türkiye'nin sorunlarına en güzel çözümleri üreten partinin CHP olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, "Bize sayın Erdoğan görev vermedi. Efendim diyor 'sana neden görev vereyim?' Ben yetkiyi senden istemiyorum. Ben yetkiyi halktan alacağım, halktan. Hiç meraklanmayın. Tıpış tıpış görev verecek, hiç meraklanmayın. Yeter ki o yetkiyi bize versin. Hiç endişe etmeyin. Ben kişisel bir çıkar peşinde değilim. Çünkü aldığım aylık bana yetiyor. Çoluk çocuğumuzla mütevazı bir hayat sürüyoruz. Benim derdim bu ülkenin işsizi varsa benim derdim odur. Emekli geçinemiyorsa benim derdim odur. Esnaf siftah yapamıyorsa benim derdim odur. Her evde akşam tencere kaynamıyorsa benim derdim odur. Çocuklar yatağa aç giriyorsa benim derdim odur. Benim derdim Türkiye'nin derdidir" diye konuştu.Kılıçdaroğlu, daha sonra seçim otobüsüyle Bafra'ya hareket etti.

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu