Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Devlet Bahçeli, 'Partimizde bulunan insanlar bana rakip olabilirler'

devlet bahçeli

Bahçeli, CNN Türk ve Kanal D televizyon kanallarının ortak canlı yayınında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu

Ankara'daki terör saldırısına ilişkin bir soru üzerine Bahçeli, bazı konularda DAEŞ üzerinde operasyonlar yapıldığını belirterek, bunların çok yönlü araştırılması gerektiğine işaret etti.CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Oslo görüşmesi"ne ilişkin iddialarının anımsatılması üzerine Bahçeli, söz konusu metni görmediğini söyledi.

"TÜRKİYE'DEKİ SOSYALİST HAREKETLERİNİN BÜTÜN KIRINTILARI..."
HDP'nin, Türkiye'nin her tarafından oy aldığını ve kimlerin ne maksatla verdiğinin yavaş yavaş anlaşıldığını söyleyen Bahçeli, şöyle devam etti: "Mesela, Türkiye'deki sosyalist hareketlerinin bütün kırıntıları veya tüzel kişilik olarak hala kendisini koruyup samimi olarak ideolojilerine sahip çıkarak mücadele verenler, TBMM'de temsil edilebilmek açısından bir örtülü işbirliği yapmıştır. Buna benzer olaylar vardır. Bunlar bizim takip ettiğimiz, üzerinde düşündüğümüz, araştırdığımız konulardır. Fakat Türkiye'yi de her şeyin üzerinde düşünmek lazımdır. Bu millete yazık oluyor."

"GÜVENİYORLARSA BÜYÜK KURULTAYA GELİRLER"
1 Kasım'daki seçimden sonra MHP'nin oy oranında 7 Haziran'a göre bir değişiklik olması halinde, tutumunun ne olacağının sorulması üzerine Bahçeli, şunları söyledi: "Sayın Bahçeli görevinin başında olur. Türkiye'nin bugünkü şartlarında, içeriden ve dışarıdan nasıl engellerle karşılaştığımızı biliyoruz. Mücadeleyi veren arkadaşlarımızı kimse küçük görmesin. 1 Kasım'da hiçbir şey olmaz. MHP şerefli mücadelesini veriyor. Bu mücadelenin sahibi olanlar da mücadelenin sahipliğini devam ettirir. Üç-beş dışarıdan besleme unsurla MHP, tuzağa düşmez. Güveniyorlarsa büyük kurultaya gelirler." "MHP'de, genel başkana rakip çıkıyor diye kimse dışlanmaz. Böyle bir karakter bende yok" diyen Bahçeli, "tek adam" eleştirilerine yönelik ise, "Böyle bir durum yok. Şu an için partimizde bulunan insanlar bana rakip olabilirler. Şimdi bu arkadaşlarımız kimdir ki kendilerini diğerlerinden farklı görerek, hangi özellikle şey yapıyor. Ak trollerin övdüğü insanı, ben MHP'den ihraç ederim. Herkes bunu böyle bilsin."

"PKK TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLDİR' CÜMLESİNİ KULLANAN HERKES PKK'LIDIR"
Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi'nin, "PKK terör örgütü değildir" dediği için hakkında yürütülen soruşturma sürecine ilişkin görüşü istenen Bahçeli, "'PKK terör örgütü değildir' cümlesini kullanan herkes, PKK'lıdır. Bu kadar olay oluyor, bu kadar uluslararası tanımlamalar var, Türkiye'de uygulamalar var, yasalardaki tanımımız var, hukukçuların oluşturduğu kanaatler var. Bütün bunların hepsini bünyesinde toplamış bir örgüt, terör örgütü değilse nedir? Eğer bunlar terör örgütü değil diyorlarsa, bunlar örtülü, muhtelif yerlere sızmış PKK'lılardır. Gereği yapılmalıdır" dedi.

"BUNUN FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ İLE ALAKASI YOK"
Program sunucusunun, "Peki, bu konudaki fikir özgürlüğüne katılmaz mısınız?" sorusuna da Bahçeli, "Bunun fikir özgürlüğü ile alakası yok. PKK'nın terör örgütü olduğunu kabullenecek. Onun getirmiş olduğu tahribatları önleyebilmek, PKK'nın ortadan kalkması için kanaatlerini söyleyebilmek, PKK'nın terör örgütü olmasından sıyrılması için tekliflerini sunabilmek başka bir şey, halihazırda Mehmetçiklerimizin, polis kardeşlerimizin şehit olduğu bir ortamda, 'Bunlar terör örgütü değildir' diyeceksin. Böyle bir şey olur mu?" diye konuştu.


Meclis'i karıştıran Ermeni soykırımı iddiası

TBMM Genel Kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 11’inci maddesi görüşülürken söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın Ermenilere ’soykırım’ yapıldığı iddiası gerginliğe neden oldu

Anayasa görüşmelerine geçilmesi oylama sonucu kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi yapılan oylama sonucunda kabul edildi

Meclis'te Sahte oy pusulası tartışmaları büyüyor

Genel Kurul tartışmalarına damga vuran bir başka konu ise 'sahte oy pusulası' oldu.