Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

CHP lideri Kılıçdaroğlu vatandaşlara oy verme çağrısında bulundu

kemal kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Doğanşehir, Akçadağ ve Malatya’da yaşayan seçmenlerine seslendi

Türkiye’de herkesin birbirine karşı kavgalı hale geldiğini, bunun sorumlusunun da AK Parti hükümeti olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

SARAYA İPOTEKLİ
"Eğer bir kişi, iradesini saraya ipotek etmişse o kişi asla Türkiye'yi yönetemez. 13 yıldır Türkiye'yi yönetiyorlar, sabah-akşam konuşuyorlar. 'Memlekette işsizlik var böyle çözeceğiz' diyorlar mı? Niye işsizlik var 13 yıldır? Onların çocuklarının hepsinin işi gücü var. Ama sizinkiler hep işsiz. Herkes kaybediyor sadece hortumcular kazanıyor. Ben bu düzeni bozacağım. TRT Davutoğlu’na 2.5 saat yayına çıkardığı halde bize 2.5 dakika bile ayrılmadı. Onların bir havuz medyası var A Haber diye. Haber gönderdim, 'Karşıma çıkacak gazetecileri siz belirleyin, ne kadar aleyhimde yazan varsa gelsin' dedim.Ancak cesaret edemediler. Çünkü onların bütün yalanlarını çıkaracağımı biliyorlar. Bakın hiçbir Allah'ın kulu 'Kılıçdaroğlu kul hakkı yedi' diyemez.Türkiye'yi huzur içinde yaşanan bir ülke haline getirmek istiyoruz. Elimizi vicdanımıza koyarak sandığa gitmeliyiz. Bunlar 13 yılda 12 defa Mili Eğitim politikasını değiştirdi. Anneler çocuklarını artık hangi okula göndereceklerini, öğrenciler hangi dersi alacağını şaşırdı. Bu nasıl anlayış anlamak mümkün değil.

GAYRİMİLLİ EĞİTİM
Milli Eğitim Bakanlığı gayri Milli Eğitim Bakanlığı haline geldi. Yol sizin oylarınızdan ve seçimizden geçiyor. Benim görevim sizlere doğruyu anlatmak." Onlar kendilerine sarayı, vatandaşına gecekonduyu bile layık görmüyor.

ECEVİT GELENEĞİ
Sayın Ecevit’in geleneğinden geliyorum. Benim siyasetten bir beklentim yok. Kul hakkı yemedim Allah bundan sonra da yedirmesin. Ben isterim ki her evde tencere kaynasın her evde huzur bereket olsun. Eğer bunu yapamasak o zaman siyaseti niye yapıyoruz. Siyasetin amacı halka yalan söylemek, din üzerinden siyaset yapmak, etnik kimlik üzerinden siyaset yapmak değildir. Türkiye’nin huzuru için barış için çalışacağım. Kavgacı siyaseti bırakıyorum.”

ÇAYLAR VATANDAŞTAN
MALATYA’nın Doğanşehir ilçesine bağlı eskiden belediye olan Polat Mahallesi’ne uğrayan Kılıçdaroğlu, burada vefat eden bir vatandaşın taziyesine katıldı. Vatandaşların daveti üzerine kahveye giren Kılıçdaroğlu, onlarla çay içip sohbet etti.


Meclis'i karıştıran Ermeni soykırımı iddiası

TBMM Genel Kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 11’inci maddesi görüşülürken söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın Ermenilere ’soykırım’ yapıldığı iddiası gerginliğe neden oldu

Anayasa görüşmelerine geçilmesi oylama sonucu kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi yapılan oylama sonucunda kabul edildi

Meclis'te Sahte oy pusulası tartışmaları büyüyor

Genel Kurul tartışmalarına damga vuran bir başka konu ise 'sahte oy pusulası' oldu.