Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

CHP'li Haluk Koç, 'Başbakan'ın hayal dünyasından çıkması lazım'

Haluk Koç

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, NTV'de gündeme dair önemli açıklamalar yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirerek, "Başbakan'ın gerçeğe daha uygun cümleler kurması lazım, hayal dünyasından çıkması lazım" dedi.CHP'li Koç, NTV'de soruları yanıtladı. Koç, Oslo belgeleri tartışması hakkında, "PKK'ya bu gizli kapaklı görüşmeler sırasında herhangi bir vaatte bulundunuz mu' diye sorduk. Konuyu açan kendisi. Belgeler ortada" dedi.

Koç özetle şunları söyledi:Beyaz Toros: Başbakan çok konuştuğu zamanlar farklı anlamlara açılıyor. Ağzınızdan çıkan söz, yaşananlarla yan yana getirilince bir anlam ifade ediyor. O bölgelerde kimin eli kimin cebinde belli değil. Devletin bıraktığı boşluktan dolayı yaşananlar ortada. Kimi tehdit ediyorsun? Sen geçici bir hükümetin başbakanı olarak konuşuyorsan, barış, kardeşlik, huzur vaad etmen lazım. 'Biz gelmezsek faili meçhuller olur' diye tehdit olabilir mi? Özeleştiri yapmak bir kıymettir.

5. Parti: Varsayım üzerinden siyaset olmuyor. Önümüzdeki en gerçek tablo 1 Kasım gerçeğidir. Sayın Bahçeli'nin varsayımını yorumlamayacağım. 1 Kasım'da insanlarımız hangi partiye oy vermiş olursa olsun, ben huzur istiyorum, ben insanlarımın endişe için olmasını istemiyorum. Başbakan'ın gerçeğe daha uygun cümleler kurması lazım, hayal dünyasından çıkması lazım.Ankara saldırısı: Yaşananlardan ders çıkarıldı mı bilmiyorum. Bir kokteyl terörden bahsediyorlar. Özgürlük diyen 102 insanını kaybeden bir olaydan sonra bunlardan bahsediliyor. Ben sözcü olarak başsağlığı dilemekten içim kanıyor.


CHP’li Levent Gök’ten MHP’ye 'başkanlık sistemi' eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada MHP'ye gönderme yaptı

CHP'de OHAL ile ilgili alınan karara tepkiler sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, OHAL uygulamasının uzatılmasıyla ilgili verilen karara tepki gösterdi

ARSLAN, LOZAN’I DEĞİL, SEVR’İ YUTTURMAYA KALKIYOR DEDİ

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Sınırötesi harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum. Şimdiye kadar geçmişini inkar eden ve yok sayan bir yönetici görmediğimi belirtmek isterim.