Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

CHP'li Haluk Koç, 'Başbakan'ın hayal dünyasından çıkması lazım'

Haluk Koç

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, NTV'de gündeme dair önemli açıklamalar yaptı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu eleştirerek, "Başbakan'ın gerçeğe daha uygun cümleler kurması lazım, hayal dünyasından çıkması lazım" dedi.CHP'li Koç, NTV'de soruları yanıtladı. Koç, Oslo belgeleri tartışması hakkında, "PKK'ya bu gizli kapaklı görüşmeler sırasında herhangi bir vaatte bulundunuz mu' diye sorduk. Konuyu açan kendisi. Belgeler ortada" dedi.

Koç özetle şunları söyledi:Beyaz Toros: Başbakan çok konuştuğu zamanlar farklı anlamlara açılıyor. Ağzınızdan çıkan söz, yaşananlarla yan yana getirilince bir anlam ifade ediyor. O bölgelerde kimin eli kimin cebinde belli değil. Devletin bıraktığı boşluktan dolayı yaşananlar ortada. Kimi tehdit ediyorsun? Sen geçici bir hükümetin başbakanı olarak konuşuyorsan, barış, kardeşlik, huzur vaad etmen lazım. 'Biz gelmezsek faili meçhuller olur' diye tehdit olabilir mi? Özeleştiri yapmak bir kıymettir.

5. Parti: Varsayım üzerinden siyaset olmuyor. Önümüzdeki en gerçek tablo 1 Kasım gerçeğidir. Sayın Bahçeli'nin varsayımını yorumlamayacağım. 1 Kasım'da insanlarımız hangi partiye oy vermiş olursa olsun, ben huzur istiyorum, ben insanlarımın endişe için olmasını istemiyorum. Başbakan'ın gerçeğe daha uygun cümleler kurması lazım, hayal dünyasından çıkması lazım.Ankara saldırısı: Yaşananlardan ders çıkarıldı mı bilmiyorum. Bir kokteyl terörden bahsediyorlar. Özgürlük diyen 102 insanını kaybeden bir olaydan sonra bunlardan bahsediliyor. Ben sözcü olarak başsağlığı dilemekten içim kanıyor.

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu

Kurtulmuş açıkladı Hollanda'ya ekonomik yaptırımlar uygulanabilir

CNN Türk canlı yayınına katılan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Hollanda'ya karşı ekonomik yaptırımların da yapılabileceğini açıkladı