Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Kemal Kılıçdaroğlu, 'Hepimiz gidip, oylarımızı sağduyuyla kullanacağız'

kemal kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir Sıhhiye Meydanı'nda halka seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Eskişehir Sıhhiye Meydanı'nda düzenlediği mitingde, 1 Kasım seçimlerinde vatandaşlardan kendisine 4 yıllık yetki vermelerini istedi.Parlamentoda grubu olan 4 partinin bulunduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:"Bir parti malum 13 yıldır yönetiyor memleketi, ne hale getirdi. Bir başka parti var, sağ olsun her şeye 'Hayır' diyor. Neden 'Hayır' diyorsun? Her şeye 'Hayır' diyorsan neden seçime giriyorsun. Girme o zaman seçime. Bir başka parti var. Türkiye'yi yönetme kapasitesi yok, denklem dışı. Geriye bir parti kalıyor, Cumhuriyet Halk Partisi. Yönetecek, Cumhuriyet Halk Partisi. Adaletle, yönetecek Cumhuriyet Halk Partisi. Biz, topluma yayınladığımız seçim bildirgeleriyle gerekli güveni verdik. CHP dışında bu ülkenin sorunlarını çözecek ikinci parti yoktur. Neden? Çünkü, bizim için önce Türkiye vardır."

"Bir oyla çok şey değişir"
Kılıçdaroğlu, herkesin 1 Kasım'da kesinlikle sandığa gitmesi gerektiğini vurguladı.Tatile gidenlerin de oy kullanmak için gelmesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:"Bir oyla çok şey değişir. Bir oy, altın değerindedir. Bir oy, demokrasiye, geleceğe, Türkiye'nin demokratikleşmesine katkıdır. Bir oy, basın özgürlüğüdür. Bir oy kadın-erkek eşitliğidir. Bir oy, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye demektir. Bir oy bu kadar önemlidir. Hepimiz gidip, oylarımızı sağduyuyla kullanacağız."


Başbakan Yıldırım ve MHP lideri kritik görüşme sonrası konuştu

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında günlerdir merakla beklenen görüşme gerçekleşti

Flaş açıklama, 'Anayasa değişikliğiyle ilgili teklifi 15 gün içinde TBMM'ye sunacağız'

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Namık Kemal Üniversitesinde düzenlenen "Türkiye'de Anayasalar ve Siyaset" konulu konferansta önemli açıklamalarda bulundu

Metin Feyzioğlu, 'Hiç kuşkusuz Türkiye'nin yeri Avrupa Birliğidir'

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Denizli Barosunun yeni hizmet binasının açılışına katıldı