Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Kemal Kılıçdaroğlu, 'Hepimiz gidip, oylarımızı sağduyuyla kullanacağız'

kemal kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Eskişehir Sıhhiye Meydanı'nda halka seslendi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Eskişehir Sıhhiye Meydanı'nda düzenlediği mitingde, 1 Kasım seçimlerinde vatandaşlardan kendisine 4 yıllık yetki vermelerini istedi.Parlamentoda grubu olan 4 partinin bulunduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:"Bir parti malum 13 yıldır yönetiyor memleketi, ne hale getirdi. Bir başka parti var, sağ olsun her şeye 'Hayır' diyor. Neden 'Hayır' diyorsun? Her şeye 'Hayır' diyorsan neden seçime giriyorsun. Girme o zaman seçime. Bir başka parti var. Türkiye'yi yönetme kapasitesi yok, denklem dışı. Geriye bir parti kalıyor, Cumhuriyet Halk Partisi. Yönetecek, Cumhuriyet Halk Partisi. Adaletle, yönetecek Cumhuriyet Halk Partisi. Biz, topluma yayınladığımız seçim bildirgeleriyle gerekli güveni verdik. CHP dışında bu ülkenin sorunlarını çözecek ikinci parti yoktur. Neden? Çünkü, bizim için önce Türkiye vardır."

"Bir oyla çok şey değişir"
Kılıçdaroğlu, herkesin 1 Kasım'da kesinlikle sandığa gitmesi gerektiğini vurguladı.Tatile gidenlerin de oy kullanmak için gelmesi gerektiğini anlatan Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle tamamladı:"Bir oyla çok şey değişir. Bir oy, altın değerindedir. Bir oy, demokrasiye, geleceğe, Türkiye'nin demokratikleşmesine katkıdır. Bir oy, basın özgürlüğüdür. Bir oy kadın-erkek eşitliğidir. Bir oy, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye demektir. Bir oy bu kadar önemlidir. Hepimiz gidip, oylarımızı sağduyuyla kullanacağız."


Numan Kurtulmuş Trump yönetiminden Gülen'in iadesini bekliyoruz dedi

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş,Türkiye'nin Trump'tan beklentilerini açıkladı

Meclis'i karıştıran Ermeni soykırımı iddiası

TBMM Genel Kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 11’inci maddesi görüşülürken söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın Ermenilere ’soykırım’ yapıldığı iddiası gerginliğe neden oldu

Anayasa görüşmelerine geçilmesi oylama sonucu kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi yapılan oylama sonucunda kabul edildi