Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

MHP lideri Bahçeli'den Bülent Arınç'a koalisyon göndermesi

devlet bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara'da yaptığı mitingde Bülent Arınç'a önemli bir göndermede bulundu

Bahçeli, şunları söyledi:

TERÖRİSTE HUKUK DEVLETİ
“Canlı bombalar hükümetin acziyetinden, güvenlik ve istihbarat zafiyetinden azami ölçüde yararlanmışlardır. Hükümetin ağır bir kusuru ve ihmali vardır. Gaziantep’te çarıkçılığa özenen, Şanlıurfa’da dama oynayan, Gazali ve Hegel’le rüyalarda buluşan Davutoğlu ne iş yapmaktadır? Paralel operasyonuyla dengesi bozulan Emniyet, Saray’a özel hizmet sunan istihbarat teşkilatı neyle meşguldür? Türkiye teröristlerin cirit attığı, üçüncü sınıf bir Ortadoğu ülkesi haline gerilemiştir. Suçlu, Başbakanlığı kâğıt üstünde kalan Ahmet Davutoğlu’dur. Suçlu 17-25 Aralık’tan yakayı kurtarmak için devlet hayatını tarumar eden, bu da yetmezmiş gibi teröristlere kol kanat geren Recep Tayyip Erdoğan’dır. Canlı bombalar hedeflerini imha için etrafta gezerken, Başbakan sabırla eylem yapmalarını beklemektedir. Düşmana buyur eden, ikramda bulunan bir hükümete dünyanın neresinde rastlanmıştır? Teröriste gelince hukuk devleti, millete gelince hülle adaleti uygulayan bir Başbakan ve hükümetine nasıl güveneceğiz?

ŞEYTANA GÜNAHI ÖĞRETTİLER
Bunlar gerçek münafıkları bile hayrete düşürüp şeytana adeta günahı öğrettiler; doğuda Kürtçü, batıda milli kesildiler. Ama bir türlü Türk olmadılar. Bazen Potamyalı, bazen Gürcü, bazen yiğido, bazen serok, bazen uzun adam, bazen dombıracı; çok zaman kökeni ve kimliği karmakarışık şahsiyet olmaktan kurtulamadılar. Kabataş’ta başörtülü bacıma saldırdılar derken katiyen utanmadılar, kurdukları düzenek ve kurguların altında kaldılar. Şimdi de ‘Biz gidersek beyaz Toroslar gezer’ diyorlar. Dün biz gidersek maaşlar ödenmez diyenler, şimdi milleti ‘Toros’la korkutmaya çalışmakta, gizli bir örgütlenmenin şifrelerini vermektedir. ‘Toros’lar gezmiyor ama çeteler her yere konuşlanıyor. ‘Toros’lar gezmiyor ama, Doğu ve Güneydoğu’dan devlet geri çekiliyor. 90’lara dönülmeyecek diyen Davutoğlu farkında mıdır, Türkiye 1919 şartlarına çoktan girmiştir.

ARINÇ İTİRAF ETTİ
Hükümet kurulamamasının vebali Erdoğan ve Davutoğlu’nun sırtındadır. Sayın Bülent Arınç, AKP’nin koalisyon kurmaktan kaçtığını ilk ağızdan itiraf etmiştir. Bu şer cephesinin aklında 8 Haziran’dan itibaren seçim vardır. Hükümet kurulamamasının günahı bunların üzerindedir. Gerçek hayırcının kim olduğunu da gösterdiler. Kılıçdaroğlu yüzde 60’lık bloktan bahsederken, birden bire AKP’nin dizinin dibine çökmüş, bir tek yalvarmadığı kalmıştı. Bizi alçakça hayırcılıkla suçlayan AKP’si ve CHP’si önce haysiyet testinden geçmelidir.”

Başbakan Yıldırım'dan İzmir'de önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti İzmir İl Başkanlığı’nca düzenlenen esnaf buluşmasında referandum öncesi önemli açıklamalarda bulundu

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek hapis cezasına çaptırıldı

DBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapis cezasına çaptırıldı

İnsanlar referandum oylamasının parti meselesi olmadığını anlıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, katıldığı bir programda referanduma dair yeni açıklamalarda bulundu