Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

MHP lideri Bahçeli, Cumhurbaşkanı'nı bu sözlerle eleştirdi

devlet bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Çankırı'daki salon toplantısında önemli açıklamalarda bulundu

Çankırı’da salon toplantısı yapan Bahçeli, özetle şunları söyledi: “Seçim faaliyetleri eskisi gibi değil. Vatandaş ilgisiz duyarsız gibi sözlerle karartılmak isteniyor seçimler. Vatandaşlarımız oynanan oyunları fark etmiş bunları bozmak için de sabırlı olmuştur. Bunların altında bir sessiz öfke yatıyor. Bu sessiz öfke bir yerde patlayacaktır inşallah. Bu patlama sandıkta olur. 1 Kasım seçimleri, sandığa gitmeyi, gönlünüzden geçen partilere oy vermeyi, sandığa sahip çıkmayı bilerek bir milli görev ve sorumluluğu yerine getirme zamanıdır.

NİYE YALAN KONUŞUYORSUN
Başbakan, Cumhurbaşkanı’nın memuru musun? Tıpış tıpış yanına gideceksin, emirlerini yerine getirdiğini söyleyeceksin, yeni emrin var mı diyeceksin, Çantadaki koalisyonu orada kurardık. Niye yalan konuşuyorsun, sürekli yalan söyleyip yalandan Başbakan neden oluyorsun. 1 Kasımda millet iradesi tek başına iktidar verirse o tek başına kurar. Biz kurarsak terörün kökünü kazırız, 17-25 hesabını sorarız, buzdolabında birşey bırakmayız, fişini çeker, orada kokutur gideriz.”


Meclis'i karıştıran Ermeni soykırımı iddiası

TBMM Genel Kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 11’inci maddesi görüşülürken söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın Ermenilere ’soykırım’ yapıldığı iddiası gerginliğe neden oldu

Anayasa görüşmelerine geçilmesi oylama sonucu kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi yapılan oylama sonucunda kabul edildi

Meclis'te Sahte oy pusulası tartışmaları büyüyor

Genel Kurul tartışmalarına damga vuran bir başka konu ise 'sahte oy pusulası' oldu.