Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

MHP lideri Bahçeli son mitingini memleketinde yapacak

devlet bahçeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 1 Kasım seçimleri kapsamındaki miting programına son noktayı memleketinde koyacak

7 Haziran seçimlerinden sonra hem Hazine yardımı yapılmaması nedeniyle kıt kaynaklarla 1 Kasım seçimlerine girilmesi hem sınırlı süre bulunması hem de güvenlik riski nedeniyle sadece 3 büyük kentte miting programı planlayan Bahçeli, Ankara’daki bombalı saldırıdan sonra İzmir mitingini iptal edip İstanbul ve Ankara mitinglerini gerçekleştirmişti. Haber kanallarında programlara katılarak “Hayırcı” imajını düzeltmek için son dakika atağına geçen MHP Lideri, son hafta da, az oy farkla vekillik kaybettikleri illere gitti. Bahçeli, Çankırı, Amasya, Kırıkkale ve Çorum’da partililerle buluştu. Bahçeli, bugün Adana, yarın da Osmaniye’de partililerle bir araya gelecek.

‘YILDIRIM SANDIĞA DÜŞSÜN’
Bahçeli Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ‘Türk gençliği gökten inen yıldırımlar gibidir. 1 Kasım’da bu yıldırım sandığa düşmelidir. 1 Kasım’ın akıbetini Türk gençliğinin belirleyeceğini biliyor, bunu samimiyetle bekliyorum” dedi. MHP Lideri, “Sorumluluk alacağınız ülkeyi kurtarın. 1 Kasım’ın akıbetini Türk gençliğinin belirleyeceğini biliyor, bunu samimiyetle bekliyorum” ifadesini kullandı.


Meclis'i karıştıran Ermeni soykırımı iddiası

TBMM Genel Kurulu'nda anayasa değişikliği teklifinin 11’inci maddesi görüşülürken söz alan HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan’ın Ermenilere ’soykırım’ yapıldığı iddiası gerginliğe neden oldu

Anayasa görüşmelerine geçilmesi oylama sonucu kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin maddelerine geçilmesi yapılan oylama sonucunda kabul edildi

Meclis'te Sahte oy pusulası tartışmaları büyüyor

Genel Kurul tartışmalarına damga vuran bir başka konu ise 'sahte oy pusulası' oldu.