Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

CHP Genel Merkezi önünde seçim hazırlıkları tamamlandı

CHP

CHP Genel Merkezi önüne seçim sonuçları paylaşmak için yapılan hazırlıklar tamamlandı

CHP'de seçim sonuçları için hazırlıklar tamamlandı. 500 gönüllüden oluşan ekip, örgütten gelen sonuçları toplayarak genel merkez önünde kurulan dev ekranlara yansıtacak. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Söğütözü'ndeki parti genel merkezi CHP flamalarıyla donatıldı.Genel merkeze gelecek partililer için dev ekran oluşturulurken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma yapma ihtimaline karşı bir kürsü hazırlanıyor. Genel merkez binasına, üzerinde "Önce Türkiye" yazan dev afişler de asıldı. Kılıçdaroğlu'nun ilk seçim sonuçlarını evden takip edeceği belirtilirken, ilerleyen saatlerde genel merkeze gelmesi bekleniyor. CHP'de, basın mensupları için ikinci katta bir alan da oluşturuldu. Buraya da seçim sonuçlarının yansıtılacağı dev ekran kuruldu. Öte yandan polis ekiplerinin parti genel merkezi çevresinde aldığı geniş güvenlik önlemleri dikkati çekiyor.  CHP Bilgi ve İletişim Teknolojileri Merkezi (BİTEM) Sorumlusu ve Genel Başkan Başdanışmanı Erdal Aksünger, seçim sonuçları için hazırlıkları tamamladıklarını ve sandık başlarından gelecek verileri beklediklerini söyledi.Parti genel merkezinin eksi bir katında sonuçlar için bir merkez oluşturduklarını aktaran Aksünger, ayrıca bir "ihbar hattı" kurduklarını anlattı. Hem internet üzerinden hem de telefonla gelen ihbarları aldıklarını bildiren Aksünger, "500 kişiden oluşan gönüllü ekibimizle örgütten gelen sonuçları takip edeceğiz, kurduğumuz hattımızla da gelen ihbarları değerlendireceğiz"  dedi.

"Hukukçularımız gelen ihbarları değerlendiriyor"
Aksünger, sandık başlarından ve sahadan gelecek ihbarların genel merkezde bulunan avukatlar tarafından süratle değerlendirileceğini de açıkladı. Genel merkezde 100 hukukçunun çalışacağını bildiren Aksünger, "Bu hukukçularımız bize gelen ihbarları değerlendirecek, daha sonra da sahada bulunan diğer hukukçularımızla irtibata geçerek hızlı bir şekilde müdahaleyi gerçekleştirecek" diye konuştu.


CHP’li Levent Gök’ten MHP’ye 'başkanlık sistemi' eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada MHP'ye gönderme yaptı

CHP'de OHAL ile ilgili alınan karara tepkiler sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, OHAL uygulamasının uzatılmasıyla ilgili verilen karara tepki gösterdi

ARSLAN, LOZAN’I DEĞİL, SEVR’İ YUTTURMAYA KALKIYOR DEDİ

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Sınırötesi harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum. Şimdiye kadar geçmişini inkar eden ve yok sayan bir yönetici görmediğimi belirtmek isterim.