Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Sema Ramazanoğlu hakkında açıklama

kemal kılıçdaroğlu

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Bakan Sema Ramazanoğlu hakkında söylediği sözlere ilişkin açıklama yaptı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilere yaptığı değerlendirmede, partisinin dünkü grup toplantısında Ramazanoğlu'na yönelik kullandığı cümlenin, Türk siyasi hayatına AK Parti’li bir bakan tarafından kazandırıldığını söyledi.Cümlenin kendisine ait olmadığını belirten Kılıçdaroğlu, "Rıza Sarraf için söylenmiş. ‘Kimse sana bir şey yapamaz, ben senin önüne yatarım’ denmiştir. Dolayısıyla bu cümle benim sıfırdan bulduğum bir cümle değil" dedi.

"Kadın-erkek diye ayırmak gaf"

Kılıçdaroğlu, bu cümleyi kadın-erkek diye ayırmanın da başlı başına bir gaf olduğunu savunarak, şunları kaydetti:"Bir bakana kadın veya erkek diye bakmak da yanlıştır. Bakan bakandır. O koltuğa oturuyorsa, onun kimliği, cinsiyeti önemli değildir. Bu eleştiriyi, bu cümleyi kullanan ben değilim, bu cümleyi kullanan onların kendi bakanları.Kaldı ki bu eleştiride sonuna kadar haklıyım. Kullandığı ifadeyi biliyor mu acaba kendisi, ağzından çıkan ifadeyi biliyor mu? Çocuklara tecavüz edilecek, ‘Bir sefer oldu diye olayın üzerine mi gidilir’ gibi bir cümle kullanıyor. Kendisi bu cümleyi kullanırken, sıkıldı, utandı mı acaba? O cümleyi kullandı diye Davutoğlu bir laf söyledi mi acaba? Kendi bakanları bir şey söyledi mi acaba?O çocuklara yazık günah değil mi o çocukların annesi, babası var. O çocuklar bizim geleceğimiz, umudumuz. O vakıf yurt açma yetkisine sahip mi değil mi? Bakan önce bunun cevabını versin. Ben soruyorum, bana cevap vermiyorlar. Ama burada koşa koşa cevap veriyorlar. Mağdur edebiyatı yaratmaya çalışıyorlar. Söylediğim cümlenin sonuna kadar arkasındayım. Kızacaksa bana değil, Rıza Sarraf’a kızsın. Siyasi tarihimize bu cümleyi kazandıran kişiye kızsın, bu cümleyi kazandıran onlar. Biz tekrar ettiğimiz için alınganlık gösteriyorlar."


Başbakan Yıldırım ve MHP lideri kritik görüşme sonrası konuştu

Başbakan Binali Yıldırım ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında günlerdir merakla beklenen görüşme gerçekleşti

Flaş açıklama, 'Anayasa değişikliğiyle ilgili teklifi 15 gün içinde TBMM'ye sunacağız'

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop, Namık Kemal Üniversitesinde düzenlenen "Türkiye'de Anayasalar ve Siyaset" konulu konferansta önemli açıklamalarda bulundu

Metin Feyzioğlu, 'Hiç kuşkusuz Türkiye'nin yeri Avrupa Birliğidir'

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Denizli Barosunun yeni hizmet binasının açılışına katıldı