Ana Sayfa | SİYASET Türkiye

Başbakan Yıldırım ve Devlet Bahçeli'den ortak basın açıklaması

binali yıldırım devlet bahçeli

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 40 dakika süren görüşme sonrası, ortak açıklama yaptı

 Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, darbe girişiminin ilk anından itibaren MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin kendisini telefonla arayarak, bu konuda yapılacak her türlü desteğe hazır oldukları yönünde açıklamada bulunduğunu, ülkenin, milletin birliği ve beraberliği yönünde açık bir irade ortaya koyduğunu anlatan Başbakan Yıldırım, Bahçeli'nin destek vermekle kalmadığını, aynı zamanda "Meydanlarda biz de olacağız." diye konuştuğunu hatırlattı. 

"MHP ve diğer siyasi partilerimiz de parti rozetlerini, düşüncelerini bir kenara bırakarak, topyekun olarak teröre, ülkemizi karartmaya çalışan bu terör odaklarına, darbeye karşı tek yürek olmuş ve bu bela defedilmiştir." ifadesini kullanan Yıldırım, "Bundan sonra yapacak işimiz var. Onu da inşallah önümüzdeki günlerde yapacağız. Türkiye'de artık gerek bölücü terör gerek darbe girişimleri halkın gündemini işgal etmekten çıkarılacak." dedi.

Yıldırım, hassas dönemde çok anlamlı bir destekte bulunduğu için Bahçeli'ye teşekkür etti.

"Türkiye bir beladan kurtulmuştur"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de Başbakan Yıldırım'ın daveti üzerine bir araya geldiklerini, son günlerde yaşanan sıcak gelişmelerle ilgili çok yönlü bilgilendirildiklerini söyledi.

Bu bilgilendirmenin, gelecek değerlendirmelere de ışık tutacağını belirten Bahçeli, 15 Temmuz gecesi başlayan ve Türkiye'yi bir felakete götürebilecek olan darbe teşebbüsünün, siyasi iktidarın kararlı ve dik duruşu sayesinde çok kısa sürede engellendiğini hatırlattı.

Bahçeli, şöyle devam etti:

"Toplumumuzda rahatlama olmuştur. Normal hayat devam etmektedir. Bu konuyla ilgili siyasi iktidarın alabileceği, darbenin bütün unsurlarını ortadan kaldırabilecek, gelecekte böyle bir teşebbüse bir daha imkan tanımayacak değerlendirmelerinde MHP olarak Meclis'te temsil edilen 40 milletvekilimizle ve halktan aldığımız desteğimizle iktidarın bu gayretlerinin yanında olacağımızı Sayın Başbakanımıza bir kez daha ifade ettik. Türkiye bir beladan kurtulmuştur."Başbakan Yıldırım'a teşekkür eden Bahçeli, Türk Milleti'ne de "geçmiş olsun" dileklerini iletti.


CHP’li Levent Gök’ten MHP’ye 'başkanlık sistemi' eleştirisi

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, başkanlık sistemi hakkında yaptığı açıklamada MHP'ye gönderme yaptı

CHP'de OHAL ile ilgili alınan karara tepkiler sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, OHAL uygulamasının uzatılmasıyla ilgili verilen karara tepki gösterdi

ARSLAN, LOZAN’I DEĞİL, SEVR’İ YUTTURMAYA KALKIYOR DEDİ

CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, Sınırötesi harekatlar için gündem değiştirmeye çabalayan, kendi milletinin tarihini ve değerlerini ucuz gündemlere malzeme etmeye kalkanlar devleti yönettiğini sanıyor, üzülüyorum. Şimdiye kadar geçmişini inkar eden ve yok sayan bir yönetici görmediğimi belirtmek isterim.