Ana Sayfa | Son Dakika

IŞİD, Bağdat'ın önemli kilit noktalarını ele geçirmek üzere

IŞİD

Dünya Kobani işgalini izlerken, IŞİD Bağdat'a doğru ilerliyor, IŞİD militanları Bağdat'ın etrafındaki mahallelerindeki önemli noktaları ele geçirmek üzere

ABD yönetimindeki koalisyonun düzenlediği hava saldırıları sayesinde, IŞİD'in Suriye'deki kuşatmasının yavaş yavaş durdurulduğu söylenirken, IŞİD militanları Bağdat'ın etrafındaki mahallelerindeki önemli noktaları ele geçirmek üzere.

IŞİD, BAĞDAT'A SIZMIŞ DURUMDA

Tüm dünya, terörist ordunun Suriye sınırındaki Kobani'yi işgalini izlerken, IŞİD militanları şehrin 500 mil güney doğusunda bulunan, Irak'ın başkenti Bağdat'ın 8 millik alanına sızmış durumda.

ÜNLÜ HAPİSHANENİN BULUNDUĞU KENAR MAHALLEYE ULAŞTILAR

Söylentiye göre; IŞİD militanları Bağdat'ın kenar mahallesi olan Ebu Garip'e sızdı. Ebu Garip, Bağdat'ın Uluslararası Havaalanı'na yakın bir bölgede. Ayrıca kenar mahalle, ABD ordusu tarafından yönetilen ve adı kötüye çıkmış bir hapishanenin olmasıyla tanınıyor.

HAVAALANINA HER AN SALDIRABİLİRLER

IŞİD'in havaalanına yaklaşmasına oldukça kaygı verici bir durum olarak bakılıyor. Çünkü Irak Savunma Bakanlığı'na göre; IŞİD militanları omuzlarında taşıdıkları uçaksavarlarla kendilerine sadece 20 mil uzaklıktaki havaalandaki uçaklara saldırabilir. İŞİD gasp ettiği silahlar, tanklar, helikopterler ve savaş uçakları sayesinde Suriye'nin kuzeyinde ve Irak'ta geniş topraklara yayılıyor. Böyle giderse de, yaklaştıkları havaalanını her an ele geçirebilirler.

 


Çukurova Üniversitesi'nde Kobani eylemi

Adana'da bir grup öğrenci kobani'de yapılanları protesto amacıyla toplandı

14 Ekim 2014, Galip Öztürk'e verilen cezaya Yargıtay'tan onay geldi

İstanbul Ağrı Ceza Mahkemesi’nin müebbet hapis cezası verdiği,Metro Turizm’in sahibi Galip Öztürk’ün 15 yıldır yargılandığı davada Yargıtay’dan karar çıktı. Öztürk’ün dosyasına Yargıtay’dan onama geldi

IŞİD militanları Türkiye'de

Kobani'yi 3 haftadır kuşatma altında tutan IŞİD militanları, demiryolunu aşarak Türkiye topraklarına girdi