Ana Sayfa | SPOR

Fenerbahçe ile yollarını ayıran Dirk Kuyt'tan açıklama

Kuyt'tan özel açıklamalar

Gelecek sezonda başka takımda oynayacağı açıklanan Dirk Kuyt Fenerbahçe'nin televizyon kanalına özel açıklamalarda bulundu

FB TV'ye açıklamalarda bulunan yıldız futbolcu geçtiğimiz akşam Başkan Aziz Yıldırım'la duygusal bir toplantı yaptıklarını anlatırken, "Başkanımızın bana söyledikleri benim için hediye gibiydi. Kulüp, önümüzdeki yıl da benim kalmamı istiyordu ve bu teklife 'Hayır' demek benim için çok zor oldu. Başkanımız bana her zaman çok büyük saygı gösterdi, dün de aynı şekilde. Bu durumdan dolayı gururlandım. Benim için başkanımızın bana söylediği en önemli cümle şu oldu; 'Bu sezondan sonra ne zaman istersen Fenerbahçe'nin kapıları sana her zaman açıktır' dedi. Bu sözler hem benim hem de ailem için çok büyük anlamlar ifade ediyor. Bu kararı aldığım zaman, bunun şu anda açıklanmasının en doğru şey olduğunu düşünüyordum ve bunu gidip başkanımıza anlattım." dedi.

"HOLLANDA'DA BENİM TAKIMIM FEYENOORD"

Kararını almadan önce çok düşündüğünü de belirten Kuyt, "Son derece duygusal bir karardı, bununla ilgili çok düşündüm. Şunu net bir şekilde söylemek istiyorum; Fenerbahçe'ye geldiğim ilk günden bu yana ben ve ailem bu kulübün bir parçası olarak kendimizi gördük. Sözleşmesi biten ve aynı zaman da çok fırsatı olan bir futbolcu olarak; Amerika ve Avustralya'dan bir çok teklif aldık. Ben ve ailem Fenerbahçe'yi çok seviyoruz. Kararım iki yönde olacaktı; ya Fenerbahçe'de kalacaktım ya da ülkeme geri dönecektim. Ailemle birlikte yuvama dönme kararı verdim, Hollanda'da benim takımım Feyenoord. Bunu her zaman söyledim." ifadelerini kullandı.

"KARARIMIN SALDIRIYLA BİR İLGİSİ YOK"

Deneyimli futbolcu, aldığı kararın takım otobüsüne yapılan silahlı saldırıyla bir ilgisi olmadığını da anlatırken, "Ben bu kararı zaten iki hafta önce almıştım. Şimdi açıklamamın sebebi, bunu öncelikle başkanımızla konuşmak istememdi. Onunla konuştuktan sonra da zaten kararımı açıkladım. Cumartesi gecesi yaşananlar tam bir felaketti. Bunu sadece Fenerbahçe'ye değil, futbola yapılan bir saldırı olarak görmek lazım. Bu tip şeylere karşı hep birlikte öyle bir mesaj vermeliyiz ki, futbola bir daha dokunulmasın." şeklinde konuştu.

(Goal)


Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'dan sert açıklamalar

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Yüksek Divan Kurulu toplantısında kendisine yönelik istifa tepkilerine jet yanıt verdi

Şahika Ercümen şehitler için daldı, rekor kırdı

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş ilçesinde şehitler için yaptığı dalışta, 110 metrelik yeni bir dünya rekoru kırdı

Fatih Terim yeniden dede oldu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ikinci kez dede olmanın heyecanını yaşadı