Ana Sayfa | SPOR

Fransa basınından Arda Turan için övgü dolu sözler

Övgü dolu sözlerle bahsettiler

L'Equipe gazetesi Türk futbolcu Arda Turan için övgü dolu sözlerle bahsetti

Fransa'nın yüksek tirajlı spor gazeteslerinden L'Equipe, Atletico Madrid'in Türk yıldızı Arda Turak hakkında övgü dolu sözler sarf ederken milli futbolcu için "Türk Beckham" yakıştırmasında bulundu.

"ATLETICO'NUN TEMEL DİREĞİ"

Fransa'nın ünlü spor gazetesi L'Equipe, Arda Turanla ilgili özel bir habere imza attı. "Arda Turan olmazsa olmaz" başlığıyla verilen haberde, milli futbolcunun 2011'de Galatasaray'dan ayrılarak İspanyol ekibinin yolunu tuttuğu ve o tarihten bu yana takımın temel direği olduğu belirtildi. 

"TEKNİĞİYLE ORTALIĞI KARIŞTIRDI"

Teknik Direktör Diego Simeone'nin en has elemanlarından biri olarak tanıtılan 28 yaşındaki futbolcu için, "Onunla ya da onsuz. Atletico Madrid için ikisi aynı anlama gelmiyor. Simeone'nin taktiğindeki kilit isim o. Arda oynadığı zaman tek başına maçın skorunu belirleyebildiğini hocanın kendisi söylüyor. Tekniğiyle ortalığı karıştırıyor, mücadeleci ve istikrarlı bir futbol sergiliyor. Bu yüzden 'Ardaturanizm' diye bir kavram bile türedi" ifadeleri kullanıldı.

"TÜRK BECKHAM" YAKIŞTIRMASI

"Türk Beckham" lakabının da uygun görüldüğüne dikkat çekilen yazıda, oyuncunun çok fazla gol atmadığı ancak bitirici pasları, rakipleri oyundan düşüren çalımlarıyla büyük katkı sağladığına vurgu yapıldı. Arda Turan'ın son lig maçında Malaga defansını ipe dizdiği çalımlarının görüntüsüne de haberin içinde yer verilirken, bu geceki Real Madrid maçında da takımın en önemli silahı olacağı yorumu yapıldı.


Bayern Münih Arjen Robben'in sözleşmesini bir yıl daha uzattı

Bayern Münih sezon sonu sözleşmesi bitecek olan Arjen Robben'in sözleşmesini uzatma kararı aldı.

Arda Turan'ın transferi Çin takımına pahalıya patlayacak

Çin kulübü Guangzhou Evergrande Arda Turan'ın transferi için 110 milyon Euro ödeyecek.

Aatif Chahechouhe Fenerbahçe'den ayrılıyor mu

Fenerbahçe oyuncularından Aatif Chahechouhe, gelen tepkilerden sonra takımdan ayrılma kararı aldı.