Ana Sayfa | SPOR

Beşiktaş haciz şokuyla çalkalanıyor

Beşiktaş'a icra şoku

Beşiktaş Kulübü'ne Aktif Tanıtım'a olan 8 milyon 839 bin dolarlık borcu nedeniyle icra takibi başlatıldı

Son dönemde yaptığı özellikle futbolculara yaptığı ödemelerle rahat bir nefes alan Beşiktaş Yönetimi güne büyük bir şokla başladı. Beşiktaş Kulübü'ne Yıldırım Demirören'in başkanlığı döneminden Aktif Tanıtım'a olan 8 milyon 839 bin dolarlık borcu nedeniyle icra takibi başlatıldı. 8 milyon 839 bin dolarlık alacak için memurlar şu anda Beşiktaş Kulüp Binası’nda işlem için bulunuyor.İcra memurları Başkanın ve yönetimin oturduğu 13. kattaki tüm masa, sandalye ve eşyalara haciz koydurdu. İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi ve yönetim haciz işlemini durdurmak için çalışmalarını sürdürüyor.Öte yandan Fikret Orman'ın başkanlık döneminde yapılandırılan borcun ödemelerinde aksama yaşanınca kulüp hakkında icra takibi başlatıldı.

KAMYONLAR KULÜP BİNASINDA

Beşiktaş Kulübü'ne gelen icra memurları, haczettikleri eşyaları götürebilmek için yük kamyonlarını kulüp binasına yakın bir noktada bekletiyor. Memurlar, binada çalışan herkesi dışarı çıkardıktan sonra eşyaların değerlerini biçmeye başladı.

İCRA MEMURLARI İLE KULÜP AVUKATLARI ARASINDA ANLAŞMAZLIKLAR VAR

Demirbaş malzemelere biçilen maddi değerler konusunda ise icra memurları ile kulüp avukatları arasında anlaşmazlıklar çıktığı iddia ediliyor. İcra memurlarının demirbaşların bedellerini düşük tuttuğu, kulüp avukatlarının ise buna itiraz ettiği belirtilirken, bu yüzden de tartışmalar yaşandığı ve olayların da bire bir Başkan Fikret Orman'a avukatlar tarafından telefonla aktarıldığı iddia ediliyor.

Aktif Tanıtım adına Dedeoğlu Hukuk Bürosu'ndan yapılan açıklamada, borçla ilgili Fikret Orman döneminde ödeme protokolü yapıldığı ancak bu protokole uyulmadığı belirtilerek, "Yıldırım Demirören dönem borçlarından Beşiktaş Kulübü'nün Aktif Tanıtım'a olan 10 milyon dolara yakın borcu, İstanbul 1. İcra Müdürlüğü'nden ilamlı icra takibine konulması üzerine Sayın Fikret Orman yönetimi tarafından her ne kadar bir ödeme protokolüne bağlanarak, vadelere bağlanmışsa da söz konusu protokole uyulmadığından maalesef icra takibine kaldığı yerden devam edilerek, Beşiktaş Futbol Yatırımları San. ve Ticaret AŞ'nin tüm mal varlıklarına haciz işlemi uygulanmak zorunda kalınmıştır" denildi.Haciz işlemlerine başlanmadan önce Beşiktaş Kulübü'ne yapılan tüm başvuru ve görüşme taleplerinden olumlu bir sonuç alınamadığı vurgulanan açıklamada, "Borçlu Beşiktaş Futbol Yatırımları AŞ hakkında İstanbul 1. İcra Müdürlüğü'nden başlatılan icra takibi miktarı faizler hariç 8 milyon 839 bin 602 ABD dolarıdır" ifadesine yer verildi.

HACİZ HABERİNİ DUYAN TARAFTARLAR KULÜBE KOŞTU

Haciz olayı Beşiktaş taraftarları arasında büyük tepkiye neden oldu. Haberi duyan Çarşı ve Karagümrük Beşiktaşlılar Birliği'nin çok sayıda üyesi kulüp binasının önüne geldi. Tribün liderleri, özellikle başkan Fikret Orman aleyhine sert açıklamalar yaparak, "Beşiktaş Kulübü sahipsiz değildir. Gerekirse buraya taraftar yığar, başkanın koltuğu dahil tek bir çöp dahi aldırmayız" dediler.

Fenerbahçeli file bekçisinden kötü haber

Fenerbahçe'nin kalecisi Fabiano Ribeiro Çaykur Rizespor karşılaşmasında sakatlanarak oyundan ayrıldı

Beşiktaş şampiyonluk yolunda ağır yara aldı

Süper Toto Süper Lig'de bu hafta Başakşehir ile mücadele eden Beşiktaş rakibine 3-1'lik skorla mağlup oldu

Fenerbahçe 2-1 Çaykur Rizespor maç özeti izle

Süper Lig'de 3. sırada yer alan Fenerbahçe, rakibi Çaykur Rizespor'u evinde 2-1'lik skorla mağlup etti