Ana Sayfa | SPOR

GS Store saldırısıyla ilgili yeni gelişme

Cezaları belli oldu

GS Store'a saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan 13 sanığın cezası belli oldu

GS Store saldırısıyla ilgili davada karar çıktı. Anadolu Adalet Sarayı 22. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, tutuksuz yargılanan 6 sanık ile avukatları katıldı.Duruşmada son sözleri sorulan sanıklardan Umur Tike, "Daha önce çalışıyordum, işimden gücümden oldum. Şimdi yine işimden olmak istemiyorum. Mahkemenin adaletine sığınıyorum" dedi.Sanık Serkan Çeler de önceki savunmalarını tekrar ettiğini belirterek, "Bu olaydan dolayı çok mağdurum. 4 çocuk babasıyım. Adaletinize güveniyorum" diye konuştu.Sanık Yunus Zengin de "Herhangi bir kastım yoktu. Polisleri ben aradım. Bende ele geçen ayakkabıyı, alevlerin arasından almıştım. Polis benim Diyarbakırlı olduğumu öğrenince hakkımda işlem yaptı. Beraatimi istiyorum" ifadelerini kullandı.Diğer sanıklar Engin Güzel, Mahsun Çelik, Serkan Çelik de önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek, beraatlerini istedi.

MAHKEMENİN KARARI

Mahkeme, sanıklar Mehmet Gülsün, Erdal Gülsün, Emre Turanlı, Burak Kavakyanı, Serkan Çelik, Ferhat Ataç ve Yunus Zengin'i, "hırsızlık" suçundan 1 yıl 5 ay 15'er gün hapis cezasına çarptırdı. Sanıkların "mala zarar verme" ve "iş yeri dokunulmazlığını ihlal" suçlarından ise beraatine hükmetti.Sanıklar Mehmet Hacı Bozkurt, Engin Güzel ve Mehmet Hanifi Yaman'ın da "iş yeri dokunulmazlığını ihlal" suçundan beraatine karar veren mahkeme, "hırsızlık" ve "mala zarar verme" suçlarından da 4 yıl 7'şer ay hapisle cezalandırılmalarını kararlaştırdı.Sanıklar Mahsun Çelik, Serkan Çeler ve Umur Tike'ye de "mala zarar verme", "iş yeri dokunulmazlığını ihlal" ve "hırsızlık" suçlarından 7 yıl 11'er ay hapis cezası verildi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 27 Nisan 2014'de Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda Fenerbahçe ile Çaykur Rizespor arasında oynanan müsabaka sonrası Bağdat Caddesi'ndeki GS Store'un camlarının kırıldığı, içeriden alınan ürünlerin bir bölümünün iş yeri önünde yakıldığı ve durum üzerine kolluk güçlerinin harekete geçtiği belirtilmişti.Mağazanın kasa kısmındaki 2 bin 500 lira miktarındaki nakit paranın da çalındığı kaydedilen iddianamede, yaşları 18 ile 27 arasında değişen 13 sanık hakkında "nitelikli hırsızlık", "mala zarar verme" ve "konut dokunulmazlığının ihlali" suçlamalarından 5 yıl 8 aydan 18 yıl 8 aya kadar hapis cezası talep edilmişti.

Federasyon resmen başvurdu Sporcular ringe başörtüyle çıkabilecek mi

Türkiye Boks Federasyonu kadın boksçuların ringlere başörtü ile çıkabilmeleri için Dünya Boks Birliği'ne başvuruda bulunulduğu ortaya çıktı

Galatasaray ve Fenerbahçe'ye PFDK şoku

Geçtiğimiz Pazar günü Galatasaray ve Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmanın ardından her iki takım da PFDK'ya sevk edildi

Medipol Başakşehir Fenerbahçe kupa maçı ne zaman ve hangi kanalda başlayacak

Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde Medipol Başakşehir takımı Fenerbahçe'yi sahasında konuk edecek