Ana Sayfa | SPOR

İsmail Kartal'dan çok konuşulacak itiraf

İsmail Kartal konuştu

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, dün akşam oynanan Bursaspor maçının ardından açıklama yaptı. Kartal "Otobüsün içinde bile saklanıyoruz" dedi

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal ise kendilerine yönelik tepkiler için, "Otobüsün içinde bile saklanıyoruz, acaba bir şey mi olacak, taş mı gelecek diye. İnşallah bunlar son olur" dedi.

Kartal maçın ardından, "Bursaspor'un nasıl bir takım olduğunu biliyorduk. Geçen hafta başında lig maçında karşılaşmıştık. Oyuncularımıza bunu iyi anlattık. İyi konsantre olduk. Çok güzel bir zemin vardı. Top yapan, oyunun hızını artıran bir takımdık. Oyunun son bölümlerinde 2-1'i korumak için 5'li defansa döndük. 3 ve 4'üncü golü bulabilirdik. Pozisyonlar bulduk. Rakibimiz de karambolden pozisyonlar buldu. İstediğimiz skoru aldık. Avantajlı skorla İstanbul'a gidiyoruz. Orada bu avantajı inşallah değerlendirip, turu geçmek istiyoruz" diye konuştu.

"HAKEMLERLE KAZANIYORMUŞUZ GİBİ AÇIKLAMALAR YAPILIYOR"

Bir gazetecinin, "Teknik direktörlerin hakemleri yönlendirici, etki altında bırakacağı yorum yapmasını doğru buluyor musunuz?" şeklindeki sorusuna ise Kartal, "Ben hiçbir maçtan önce, hakemleri speküle edecek açıklama yapmadım. Hepimiz teknik direktörüz, hakem hataları varsa antrenörler olarak bunları konuşabiliriz. Bunun bir ölçüsü olmalı. Ama maç oynanmadan sanki Fenerbahçe her maçı hakemlerle kazanıyormuş gibi speküle etmek, ben bunu onaylamıyorum, yadırgıyorum, kabul etmiyorum. Bunları dile getirmek bütün antrenörlerin hakkı ama maçlardan önce daha maç oynanmadan bunların konuşulması yanlış. İnşallah bir daha bunlar olmaz" diye cevapladı.

"BİZ DE BU ÜLKENİN TAKIMIYIZ"

Teknik direktör İsmail Kartal, Rize dönüşü ve Bursaspor maçı öncesi takıma tepkiler gösterilmesi ile ilgili, "Rize dönüşünde yaşadıklarımız, bugün de stada gelirken istemediğimiz şeyler oldu. Bütün Bursalılar stadı doldurmuş, çok güzel bir ambiyans vardı. Keşke bütün statlar böyle dolsa. Ama anlamadığım bir şey var, biz de bu ülkenin takımıyız. Her gittiğimiz yerde bizim gibi tepki alan başka takım var mı merak ediyorum. Bizim dışımızda hiçbir İstanbul takımı böyle bir şeyle karşılaşmıyor. Bu nasıl sonlanacak, ben bile bilmiyorum. Rahatsız oluyoruz. Otobüsün içinde bile saklanıyoruz, acaba bir şey mi olacak, taş mı gelecek diye. İnşallah bunlar son olur. Volkan ile ilgili de zaman geçirme, futbolun içinde olan şeylerdir. Hakemler bunları zaten cezalandırılıyor. Kötü tezahüratlar da artık bitmeli. Biz bu ülkenin insanıyız. Neyi paylaşamıyoruz? Bugün Bursa yenseydi, ben tebrik edecektim. Bugün yenildiler, ama yine tebrik ediyorum, çok iyi oynadılar, çok iyi takımları var" dedi.

"ŞENOL GÜNEŞ BENİM BÜYÜĞÜM"

Şenol Güneş'in açıklamalarıyla ilgili bir soru üzerine Kartal, "Şenol hoca benim meslektaşım. Bu ülkenin saygı duyulacak teknik direktörlerindendir. Konuşmak bana yakışmaz, benim büyüğümdür. İnşallah saygı içinde futbola hizmet etmek, sahada kalmak lazım. Futbolun dışına çıkmamak lazım" ifadelerini kullandı.

"SALDIRI OLMADI, TEPKİ VARDI"

İsmail Kartal, stada gelişleri sırasında kendilerine saldırı olup olmadığının tekrar sorulması üzerine, "Saldırı olmadı, tepki koydular. Bir iki ufak, cılız taşlar geldi. Onun haricinde bir şey yok. Kimse yanlış anlamasın" diye konuştu.

"HEDEFİMİZ İKİ KUPAYI DA ALMAK"

Emenike'yi bugün beğendiğini söyleyen Kartal, iki kulvarda da iyi gittiklerini belirterek, "Bizim hedefimiz iki kupayı da kazanmak. Bunun için oynuyoruz. İki kulvarda da gidiyoruz. Ama bu futbol. Çok istersiniz, olmaz. Ama inşallah sezon sonunda iki kupayı da kaldıran biz oluruz." şeklinde konuştu.


Milli Takım Moldova maçı için Eskişehir'de

Milli takım Pazartesi günü Moldova ile yapacağı maç için Eskişehir'e gitti

Wesley Sneijder'dan ayrılığa dair ilk sinyal geldi

Galatasaraylı Wesley Sneijder, Hollanda basınına yaptığı açıklamalarda ayrılık sinyali verdi

Finlandiya galibiyetinin ardından Gökhan Gönül kadrodan çıkarıldı

Dün akşam Türkiye ile Finlandiya arasında oynanan maçın ardından Gökhan Gönül aday kadrodan çıkarıldı