Ana Sayfa | SPOR

Galatasaray'ın Borsa İstanbul'daki hisseleri uçuşa geçti

Galatasaray hisseleri uçuşa geçti

Şampiyonluk mücadelesi devam ederken, Galatasaray'ın Borsa İstanbul'daki hisseleri uçuşa geçti

Spor Toto Süper Lig'in bitime 3 hafta kala, nefes kesen şampiyonluk mücadelesinde bir adım öne geçen Galatasaray'ın Borsa İstanbul'daki hisseleri uçuşa geçti. Önceki akşam kendi evinde lig sonuncusu Kayseri Erciyes Spor'la berabere kalarak lider Galataray'ın üç puan gerisine düşen ve Şampiyonlar Ligi şansı da tehlikeye giren Fenerbahçe'nin hisseleri ise yerle bir oldu. Çarşamba gününü 20.50 liradan kapatan Galatasaray'ın hisseleri, Fener'in puan kaybetmesinin ardından dün ilk seansta yüzde 10.97 yükselerek tavan fiyat olan 22.75 liraya çıktı. Yükselişini ikinci seansta da sürdüren Galatasaray, günü yüzde 15.12'lik artışla 23.60 liradan kapatarak bu yılın zirvesine çıktı. Hissedeki yükselişin etkisiyle, Galatasaray'ın 443 milyon 722 bin lira olan piyasa değeri, bir günde 67.1 milyon lira artarak 510.8 milyon liraya çıktı. Halka açıklık oranı yüzde 31.25 olan Galatasaray, 9 aylık bilançosunda 117 milyon lira zarar açıklamıştı. 

FENER YÜZDE 7 DÜŞTÜ 

Kendi sahasında aldığı beraberlikle ligin bitime üç hafta kala, şampiyonluk şansını mucizelere bırakan Fenerbahçe'nin hisseleri dün günü yüzde 7.36'lık kayıpla 37.15 liradan kapattı. Fenerbahçe'nin çarşamba günü 1 milyar 2 milyon lira olan piyasa değeri, dün 73.7 milyon lira azalarak 928.7 milyon liraya geriledi. Şampiyonluk şansını sürdüren Beşiktaş'ın hisseleri ise yüzde 4.91 yükselerek 2.35 liraya çıktı. Beşiktaş'ın piyasa değeri 564 milyon liraya ulaştı. 

200 MİLYON TL GELİR

Şampiyonluk mücadelesi, bedelli sermaye artırımları ve hisse satışlarıyla yatırımcıları çileden çıkaran futbol kulüplerinin hisselerini doğrudan etkiliyor. Süper Lig'de şampiyon olacak takım, bu yıl en az 200 milyon liralık geliri kasasına koyacak. Naklen yayın havuzundan yaklaşık 100 milyon kazanacak olan şampiyon, Şampiyonlar Ligi'ne ön eleme oynamadan gideceği için 60 milyonun da sahibi olacak.

200 MİLYON TL'LİK ŞAMPİYONLUK

Naklen yayın havuzu: Yaklaşık 100 milyon TL

Şampiyonlar Ligi: 60 milyon TL

Forma satışı: En az 10 milyon TL

Sponsor Gelir en az 10 milyon TL artar

Diğer: 10 milyon TL

(Sabah)


12 milyar dolar harcanmıştı şimdi tanınmaz halde

Rio Olimpiyat Oyunları için 12 milyon dolar harcanan ve ekonomik kriz nedeniyle elektrik faturası bile ödenmeyen stadın şimdi hali görenleri çok üzüyor.

Galatasaray Porto'ya satmıştı futbolcuyu şimdi Real Madrid istiyor

Galatasaray'da bir dönem oynayan Alex Telles, Porto'ya salmıştı. Başarılı futbolcu için Real Madrid'in 15-20 milyon euro civarında teklif yaptığı söyleniyor.

Aziz Yıldırım'dan bomba haber Rıdvan Dilmen'e teklif mi götürüyor

Aziz Yıldırım, Advocaat ile yollarını ayırmayı düşünüyor. Yeni teknik adamın kim olacağına yönelik soruların sona ermesi için Yıldırım aklındaki ismi açıkladı.