Ana Sayfa | SPOR

Ligden çekilmekten vazgeçtiler

Yeni Diyarbakırspor ligden çekilmiyor

Spor Toto 3. Lig takımlarından Yeni Diyarbakırspor, ligden çekilmeden vazgeçtiklerini açıkladı

Spor Toto 3. Lig takımlarından Yeni Diyarbakırspor, Denizli Büyükşehir Belediyespor ile oynanan play-off yarı final maçında çıkan olayların ardından, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) tarafsızlığını yitirdiğini ileri sürerek aldığı ligden çekilme kararından vazgeçti. Yeni Diyarbakırspor'un talebiyle, aralarında Cizrespor ve Vanspor'un da bulunduğu 24 amatör ve profesyonel spor kulübü temsilcileri, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi'nin de bulunduğu sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte bir otelde toplantı düzenledi. Basına kapalı gerçekleşen toplantının ardından kulüpler adına ortak açıklama yapan Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı İhsan Avcı, Yeni Diyarbakırspor'un 3. Lig'deki mücadelesine devam edeceğini söyledi.

"Şimdilik mücadele ve sahada olma kararımızı devam ettiriyoruz"

"Şimdilik mücadele ve sahada olma kararımızı devam ettiriyoruz" diyen Avcı, toplantıda aldıkları kararla bir heyet oluşturduklarını, bu heyetin sorunları konuşmak amacıyla bölge kulüpleri olarak salı günü TFF yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştireceğini belirtti.

Yeni Diyarbakırspor-Denizli Büyükşehir Belediyespor maçını yöneten hakeme tepki gösteren Avcı, hakemin lisansının iptal edilmesini istedi. Maçı yöneten hakemin yanlış kararlar verdiğini iddia eden Avcı, Merkez Hakem Kurulu'nu eleştirdi.Toplantıda örgütlenme kararı aldıkların belirten Avcı, "Bundan sonra bölge takımları olarak biz bir yürütme kurulu oluşturduk. Tüm kulüplerin bir arada olabileceği, ortak tavır sergileyebileceği, sadece sorunları değil, aynı zamanda talepleri iletebileceği bir kulüpler birliği oluşturma kararı aldık" diye konuştu.

Sporun birleştirici olduğunu vurgulayan İhsan Avcı, şöyle devam etti:

"Sporu, bölge takımları olarak hem sosyal hem de toplumsal duyarlılıkları olan, kendi kentsel ve tarihsel birikimleriyle bütünleşmiş, bir arada yaşamanın, barışın en önemli taşıyıcısı olacak bir araç olarak düşünüyoruz. Sporun, kentleri, halkları ve toplumları bir araya getiren en önemli araç olduğunu düşünüyoruz. Bu, aynı zamanda barışın en önemli zenginliğidir. Bu açıdan sonuna kadar direteceğiz. Diyarbakır'ın İzmir'le, Silopi'nin Edirne'yle, Bingöl'ün Antalya ile bütünleşebileceği en önemli zemin budur."

Yeni Diyarbakırspor Medya Tanıtım Sorumlusu Saffet Azbay ise bölgede ayrı bir lig kurulmasına ilişkin açıklamanın kendilerine ait olmadığını söyledi.

Şampiyonlar Ligi finalini izlemek isteyenler için polisten yeni güvenlik önlemi

Galler polisi, Şampiyonlar Ligi finali için herkese yüz taraması yapacağını açıkladı

Muslera Galatasaray'dan servet istedi

Galatasaray'ın başarılı kalecisi Muslera, gelecek sezon bitecek sözleşmesi için 4.2 milyon Euro sabit ücret istediğini açıkladı

Galatasaray Pepe'den sonra hangi futbolcuyu transfer listesine aldı

Galatasaray, efsane futbolcu Pepe'yi transfer etmek istemesinin ardından gözünü Manchester City'nin Fildişi Sahilli futbolcusu Yaya Toure'ye çevirdi