Ana Sayfa | SPOR

Türk boksör Ünsal Arık dünya şampiyonu oldu

Türk boksör Ünsal Arık dünya şampiyonu oldu

Tüm Türk ulusunu gururlandıran Arık, 10.Yıl Marşını kullanarak çıkması maçı izlemeye gelen bir çok Türk seyircisini duygulandırdı. Altın kemeri kaybettiği annesine adadığını ve Atatürk’çü olmadım Atatürk’çü doğdum ve öyle öleceğim. Sporda başarılı olmalıyım ki vatanım , milletim için savaşa devam edeyim. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

Ünsal Arık hafif orta siklette dünya şampiyonu oldu. Almanya'da yaşayan Türk boksör Ünsal Arık tarihi bir zafere imza atarak dünya şampiyonluğuna ulaştı. Almanya'nın Hildesheim şehrinde oynanan maçla rakibi deviren milli boksörümüz büyük bir zafere imza attı. Rakibi son anda değişen Ünsal Arık, geçmişte iki dünya şampiyonluğu bulunan Bosnalı Adnan Zilic'i ilk rauntta ve üstelik sadece 2 dakika 40 saniyede nakavt etti. Maç sonunda oldukça mutlu görünen Ünsal Arık "Maça çok iyi hazırlandım, ilk dakikadan itibaren rakibe baskı yaparak kazandım çok mutluyum. Bu zaferimi böyle bir anlamlı güne denk gelmesi beni daha mutlu etti bu galibiyetimi rahmetli anneme armağan ediyorum." diyerek duygularını paylaştı. Dünün Başbakanı günümüzün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a inat olarak “Bu ülke Atatürk’ün, Tayyip’in değil” yazılı tişörtle ringe çıktığı için yaşadığı sorunlardan dolayı bir sene spordan uzak kalan süper orta sıklet boksörü Ünsal Arık Boks orta siklet dünya şampiyonu oldu.Tüm Türk ulusunu gururlandıran Arık bir çok boksörün aksine ringe çıkarken bir şarkı kullanmak yerine 10.Yıl Marşını kullanarak çıkması maçı izlemeye gelen bir çok Türk seyircisini duygulandırdı. Şampiyon olduktan sonra yaptığı açıklamada “Altın kemeri kaybettiği annesine adadığını ve Atatürk’çü olmadım Atatürk’çü doğdum ve öyle öleceğim. Sporda başarılı olmalıyım ki vatanım , milletim için savaşa devam edeyim. Ne Mutlu Türküm Diyene” dedi.

 

 


Beşiktaş'a UEFA'dan ceza şoku

Dinamo Kiev ile Beşiktaş takımları arasında oynanan mücadelede yaşanan taraftar olayları nedeniyle UEFA ceza verdi

Türk Telekom Arena'yı istifa sesleri inletti

Süper Lig'de bu hafta Beşiktaş'ı ağırlayan Galatasaray'ın taraftarları kötü gidişat nedeniyle yaptıkları tezahüratla yönetimi protesto etti

Galatasaray Beşiktaş maçına damga vuran kare

Bu akşam mücadele eden Galatasaray ve Beşiktaş karşılaşmasında bir detay gözlerden kaçmadı