Ana Sayfa | SPOR

İşte Şenol Güneş farkı

şenol güneş

Kartal'ın yeni hocası Şenol Güneş, çalışmalara Nevzat Demir Tesisleri'nden başladı. Deneyimli teknik adam, 5 maddelik listeyi yönetime verdi

Beşiktaş'ın çiçeği burnunda teknik direktörü Şenol Güneş, çalışmalara erkenden başladı. Siyah-Beyazlılar’ın yeni hocası, işe ilk olarak Nevzat Demir Tesisleri’nden start verdi. Tecrübeli teknik adamın, takımdaki oyuncuların tesislerde daha fazla zaman geçirip hem kendilerini daha fazla geliştirmesini hem de takımdaşlık duygusunu daha da güçlendirmek için yönetime 5 maddelik bir liste sunduğu öğrenildi.

İşte Şenol Güneş kanunları:

1-Yıldızlar, tesislerde kalacak

Futbolcular, özel işleri haricinde tesislerde tam gün mesai yapacak. Güneş’in isteği doğrultusunda tesislerin girişindeki bütün bölümler yıkılacak. Bu bölgede inşaa edilecek yeni alanda; küçük bir kütüphane, PlayStation ve bilardo salonu gibi çok farklı eğlence alanları oluşturulacak.

2-Oyunculara yuva ortamı sağlanacak

Günün büyük bölümünü tesislerde geçirecek olan oyuncuların rahat davranmaları için teknik ekibin kalacağı ayrı bir bölüm oluşturulacak. Başta Şenol hoca olmak üzere teknik adamın yardımcıları, futbolcuların özel alanına girmeyecek ve yıldızlara bir nevi yuva ortamı sağlanacak.

3-Standardın altındakiler gönderilecek

Siyah-Beyazlılar’da oyuncular konusunda kapsamlı bir çalışma başlatan Şenol Güneş’in aldığı kararlar hemen uygulanacak. Tecrübeli teknik adamın istediği performansı sergileyemeyen isimler, belirlenen seviyenin altında kalması durumunda takımdan gönderilecek.

4-Transfer, Güneş’in onayıyla olacak

Transfer konusunda belirleyici isim, Güneş olacak. Bilic dönemindeki, gibi yönetici ya da menacerlerin önerisi üzerine takviye yapılmayacak. Scout ekibi belirlenen oyuncuları izleyip Şenol Güneş’e rapor verecek. Başarılı teknik adam onaylanırsa oyuncunun transfer konusu yönetime gidecek.

5-Futbol şubesi kalkıyor, tek patron Şenol hoca

Yönetimdeki futbol şubesi bölümü kaldırılacak. Futbolun tek patronu Şenol Güneş olacak. Deneyimli teknik adam, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi’yle beraber koordineli bir biçimde çalışmalarını yürütecek.

Haber Kaynağı: Fanatik


Beşiktaş boşa çıkacak Klaas Jan-Huntelaar'ı bedavaya transfer edecek

Hollandalı futbolcu Klaas Jan-Huntelaar'ı uzun zamandır transfer etmek için çalışmalar sürdüren Beşiktaş, Temmuz'da boşa çıkacak olan futbolcuyu gelecek sezonda kadrosuna katmayı planlıyor

İngiltere 2. ligden Bruma'ya şok teklif

Galatasaray'ın genç yıldızı Bruma için yönetime teklifler yağıyor. En son İngiltere 2. lig takımlarından Wolverhampton'ın 15 milyon Euro teklifte bulunacağı belirtildi

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş 7 oyuncunun biletini kesti

Beşiktaş'ın teknik adamı Şenol Güneş, gelecek sezon takımdan ayrılmasını istediği 7 oyuncuyu açıkladı