Ana Sayfa | SPOR

Binlerce insan boğazdan bisikletle geçti

Bisikletliler boğaza

Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Bisikletliler Derneği tarafından Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali düzenlendi

Birleşmiş Milletler Türkiye Temsilciliği, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Bisikletliler Derneği tarafından 2'ncisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Bisiklet Festivali, Kıtalararası İstanbul Gezisi ile sona erdi. Dünya Çevre Günü Kıtalararası İstanbul bisiklet gezisi yurt içinden ve yurt dışından yaklaşık 10 bin bisikletlinin katılımı ile Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nin önünden başladı. Mecidiyeköy-Balmumcu'yu pedal çevirerek geçen bisikletliler Boğaziçi Köprüsü girişinde bir süre durdu. Burada fotoğraf çektiren gruptakilere köprü üzerinde durmayarak trafiğe engel olmamaları konusunda uyarılar yapıldı.

"KİRLİLİK YARATMADAN 10 BİN KİŞİ KARŞIYA GEÇMİŞ OLACAĞIZ"

Basın mensuplarına kısa bir açıklama yapan Bisikletliler Derneği Başkanı Murat Suyabatmaz, "Hiç kirlilik yaratmadan 10 bin kişi karşıya pedal çevirerek geçeceğiz" dedi.

"Dünya Çevre Günü için 10 bin kadar bisikletli Lütfi Kırdar'dan Kadıköy'e kadar pedal çeviriyoruz" diyen Suyabatmaz, "Biraz sonra Boğaz Köprüsü'nden geçeceğiz. Bu gezi yaklaşık 25 kilometre, bir saat sürecek. Geze geze keyfini çıkara çıkara hiç kirlilik yaratmadan 10 bin kişi karşıya geçmiş olacağız. Bu demektir ki İstanbul'da ulaşım aracı olsa bisiklet her gün binlerce kişi hem sağlıklı hem çevreci bir araçla kıtaları geze geze geçebilecek. Onun için örnek bir etkinlik bu. Çevreci bir araç olan bisikleti anlatmak için önemli bir farkındalık kampanyası bu" ifadesini kullandı.

Suyabatmaz'ın açıklamalarının ardından bisikletliler pedal çevirerek Boğaziçi Köprüsü'ne geçti. Köprü üzerinde araç geçişine bir şeritten izin verilirken, bisikletlilerin geçişi sırasında köprü üzerinde renkli görüntüler oluştu. Bazı bisikletlilerin köprünün tadını çıkarak selfie çekmek istedikleri görüldü. Görevliler tarafından uyarılan bisikletliler köprüyü geçtikten sonra Beylerbeyi-Üsküdar-Harem istikametinden devam ederek Kadıköy Meydanı'na geldi.

İHA


Caner Erkin takıma geri dönüyor

Sakatlık yaşadığı için uzun zamandır maça çıkamayan Caner Erkin, çalışmalara başladı.

Yılın Stadı yarışmasına Türkiye'den 4 aday

Bu yıl 7.'si düzenlenecek olan "Yılın Stadı" yarışmasında 2016'da hizmete giren statlar için Türkiye'den de 4 aday var.

Dick Advoocat çalıştırmak istediği takımı açıklayınca ortalık karıştı

Bir dergiye röportaj veren Fenerbahçeli teknik adam Advocaat, 2018 Dünya Kupası'nda görev almak istediğini açıkladı.