Ana Sayfa | SPOR

Demirören'den Terim hakkında ilginç yorum

Yıldırım Demirören

Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören,Fatih Terim'e, 'yeni yönetimde ol' dedim. Sıcak bakmadı. Fatih Terim sadece hoca değil, yöneticimiz'dedi

eçime hazırlanan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TRT Spor'da yayınlanan Futbol Günlüğü programında ilginç açıklamalar yaptı. Ama bunların en ilginci Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'le ilgili olanıydı. Milli hocaya TFF yönetiminde olması için teklifte bulunduğunu belirten Demirören, "Fatih Terim'e, 'yeni yönetimde ol' dedim. Kendisi pek sıcak bakmadı. Fatih Terim sadece hoca değil. Kendisi kravatsız yöneticimiz" dedi. G.Saray'ın şampiyonluğunu kutlayan başkan, "Çekişmeli bir lig oldu. Hatalar da oldu ama kamuoyu bize güvendiği için sonuçları kabullendi" derken, "Süper Lig A.Ş. kulüplerin işine çok yarayacak. Bu karar bir milattır. AŞ olduğunda kulüpler ortak oluyor. Böylece aradaki kavgalar ortadan kalkacak. Futbolun kalitesi, marka değeri artacak. Yayın ihaleleri de çok daha iyi olacak. İnşallah 2017 sonrasında kanunla birlikte bu adımlar atılacak. Biz de gelirimizin %8'inde fedakarlık yaparak kulüplere yardımcı olduk. 600 milyon avro'luk bir havuz oluşabilir" sözlerini kullandı. 

Nihat Özdemir listede

Yabancı kuralı ile ilgili de konuşan Demirören, "Yabancı sınırı ile ilgili karar marka değerine büyük katkı sağlayacak. Yeter ki iyi yabancılar transfer edilsin. Fatih hoca bu konuda çok çalıştı. Bu karar yerli oyuncuyu rekabetin içerisine sokmak olarak görülmeli" ifadelerini kullandı. Demirören, eski Fenerbahçe ikinci başkanı Nihat Özdemir'in yönetiminde yer aldığını da söylerken Abdurrahim Albayrak'ın ise listesinde olmadığını ifade etti.

Tribün kapatma kalktı

Başkan, "Tribün kapatma cezasını bitirdik" müjdesi de verirken, "Bundan sonra tribünde olay çıkarsa o maç ceza alan tribündeki taraftarlar sonraki maça gelemeyecek. Kulüpler o tribün için yeni taraftarlara bilet satabilecek" şeklinde konuştu. 


Karabük Galatasaray'ı ezdi geçti

Galatasaray, Karabük deplasmanında 2-1 yenildi.

Trabzonspor Martin Caceres hakkında resmi açıklama yaptı

Trabzonspor'un olay olan transferi Martin Caceres için bordo-mavililer, "Kulübümüzün daveti üzerine İstanbul'a gelen ve Başkanımız Muharrem Usta ile görüşme gerçekleştiren Martin Caceres'le talep ettiği ücretin yüksek bulunması nedeniyle resmi transfer görüşmelerine başlanmamıştır." diye açıklamada bulundu.

Eski Galatasaraylı futbolcu Hamit Altıntop Rize yolcusu

Galatasaray'da top koşturan Hamit Altıntop, Çaykur Rize ile anlaştı.