Ana Sayfa | SPOR

Demirören'den Terim hakkında ilginç yorum

Yıldırım Demirören

Türkiye Futbol Federasyonu Yıldırım Demirören,Fatih Terim'e, 'yeni yönetimde ol' dedim. Sıcak bakmadı. Fatih Terim sadece hoca değil, yöneticimiz'dedi

eçime hazırlanan TFF Başkanı Yıldırım Demirören, TRT Spor'da yayınlanan Futbol Günlüğü programında ilginç açıklamalar yaptı. Ama bunların en ilginci Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'le ilgili olanıydı. Milli hocaya TFF yönetiminde olması için teklifte bulunduğunu belirten Demirören, "Fatih Terim'e, 'yeni yönetimde ol' dedim. Kendisi pek sıcak bakmadı. Fatih Terim sadece hoca değil. Kendisi kravatsız yöneticimiz" dedi. G.Saray'ın şampiyonluğunu kutlayan başkan, "Çekişmeli bir lig oldu. Hatalar da oldu ama kamuoyu bize güvendiği için sonuçları kabullendi" derken, "Süper Lig A.Ş. kulüplerin işine çok yarayacak. Bu karar bir milattır. AŞ olduğunda kulüpler ortak oluyor. Böylece aradaki kavgalar ortadan kalkacak. Futbolun kalitesi, marka değeri artacak. Yayın ihaleleri de çok daha iyi olacak. İnşallah 2017 sonrasında kanunla birlikte bu adımlar atılacak. Biz de gelirimizin %8'inde fedakarlık yaparak kulüplere yardımcı olduk. 600 milyon avro'luk bir havuz oluşabilir" sözlerini kullandı. 

Nihat Özdemir listede

Yabancı kuralı ile ilgili de konuşan Demirören, "Yabancı sınırı ile ilgili karar marka değerine büyük katkı sağlayacak. Yeter ki iyi yabancılar transfer edilsin. Fatih hoca bu konuda çok çalıştı. Bu karar yerli oyuncuyu rekabetin içerisine sokmak olarak görülmeli" ifadelerini kullandı. Demirören, eski Fenerbahçe ikinci başkanı Nihat Özdemir'in yönetiminde yer aldığını da söylerken Abdurrahim Albayrak'ın ise listesinde olmadığını ifade etti.

Tribün kapatma kalktı

Başkan, "Tribün kapatma cezasını bitirdik" müjdesi de verirken, "Bundan sonra tribünde olay çıkarsa o maç ceza alan tribündeki taraftarlar sonraki maça gelemeyecek. Kulüpler o tribün için yeni taraftarlara bilet satabilecek" şeklinde konuştu. 


Şampiyonlar Ligi'nde maçların başlama saatleri değişti

UEFA, Şampiyonlar Ligi saatlerinde 2018'de karşılaşmaların 2'si 21.00'de, diğer 6'sı ise 23.00'te başlayacak.

Arda Turan o skandala karışarak FIFA kuralını ihlal etti

İspanya'da gündeme damga vuran vergi kaçırma skandalına karışan Arda Turan ve menajeri FIFA kuralını ihlal ettiği iddia ediliyor.

Robin Van Persie Kadroya dahil edilmediğimi duyduğum an çıldırdım dedi

Basın açıklaması yapan Fenerbahçeli futbolcu Robin Van Persie, Hollanda Milli Takımı'na dahil edilmediğini duyunca çıldırdığını söyledi.