Ana Sayfa | SPOR

Haluk Ulusoy Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına adaylığını açıkladı

Haluk Ulusoy

Eski TFF başkanlarında Haluk Ulusoy, ay sonunda yapılacak seçimler için adaylığını resmen açıkladı

Türkiye Futbol Federasyonu Başkan adayı Haluk Ulusoy, basın mensuplarının karşısına çıktı. Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin (TSYD) Levent'teki genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında önemli açıklamalar yaptı. Birçok futbol adamı ve yöneticisinin de katıldığı toplantıda konuşan Ulusoy, TFF Başkanı Yıldırım Demirören'in, "240 imza topladık" sözlerini eleştirirken, kendilerine destek olan kişilere de baskı uygulandığını belirtti.

Kendilerini 60 imzanın altına çekmek için uğraş verildiğini dile getiren Ulusoy, "Ülkemiz adına geçmişte büyük gururlar, sevinçler yaşattık. Şimdi futbol kamuoyuyla bir gelişmeyi paylaşmak istiyorum. Biraz önce TFF'ye resmi müracaatımı yaptım. Beni bilirsiniz, ne söylersem açık açık söylerim. Dün 240 imza ile destek aldık diyenler, bugün bize her türlü baskı uyguluyorlar. Çok değerli siyasetçileri kendi çıkarlarına alet etmeye çalışıyorlar. Soruyorum, dün 240 delege imza ile destek bulduk diyenler, bizi 60 imzanın altına çekmek için neden tüm değerleri ayaklar altına alıyorlar. Çünkü imza açık, oy gizli. Tek aday olamazlarsa, sandıkta uyguladıkları baskının faturası çıkacak. Bu söylediklerim yanlışsa çıkıp söylesinler. Doğruysa bu tutumları bıraksınlar. Demokrasiye, futbol ailesien saygı göstermeden, futbol ailesinden saygı göremeyeceksiniz. Size rağmen, çok futbol aşığı var bu ülkede. Anti futbol uygulamalarını herkes her yerde dile getiriyor." şeklinde konuştu.

"AYAK OYUNLARINI BİR KENARA BIRAKALIM"

TFF'de mali disiplinini sağlayacaklarını ifade eden Ulusoy, "Ayak oyunlarını bir yana bırakalım da ayakla oynanan biricik aşkımız futbol hakkında Türk futbolu için neler yapacağız, onları paylaşalım. Mali disiplin olmazsa olmaz. Mevut federasyonun kulüplere, 'Ayağınızı yorganınıza göre uzatın', 'Başınızın çaresine bakın' diyor. O iş o kadar kolay değil. Haluk Ulusoy başkanlığındaki TFF, bu yolu kulüplerle birlikte yürüyecek. Kurullar, federasyonu bile gölgede bırakan kararlara imza atıyor. Biz herkes tarafından kabul gören bağımsız kurullar kuracağız. İlk ve son önemli işimiz, Türk futbolunda adalet duygusunu yeniden ortaya çıkarmak olacak." dedi.

HÜRRİYET


Finlandiya galibiyetinin ardından Gökhan Gönül kadrodan çıkarıldı

Dün akşam Türkiye ile Finlandiya arasında oynanan maçın ardından Gökhan Gönül aday kadrodan çıkarıldı

İşte Galatasaray'ın toplam borcu

Süper Lig'deki kötü gidişat nedeniyle zor günler geçiren Galatasaray'ın toplam borcu açıklandı

Fatih Terim galibiyetten sonra konuştu Kosova maçını iyi bitirirsek avantajlı duruma geliriz

A Milli Takımı teknik direktörü Fatih Terim, Finlandiya'ya karşı alınan galibiyetin ardından açıklama yaptı