Ana Sayfa | SPOR

Hüseyin Kalpar, Kardemir Karabükspor'a imzayı attı

Kalpar artık Karabüklü

Teknik direktör Hüseyin Kalpar, PTT 1'inci Lig takımlarından Kardemir Karabükspor ile 1 yıllık sözleşme imzaladı

Kulüp binasında düzenlenen törende 1 yıllık sözleşmeye imza atan Hüseyin Kalpar, Karabükspor'da çalışacak olmasının kendisine ayrı bir mutluluk vereceğini ancak ligden düşen bir takımda çalışmanın çok kolay olmayacağını söyledi. Kalpar şöyle dedi:

"Bizim işimiz kolay olmayanı kolaylaştırmak. Bunun bilinci içerisindeyiz. Lig görmüş ve yaşamış bir şehrin avantajları vardır. Bu avantajları iyi değerlendirip hedefi doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Buraya inanarak geldim. Tekrar süper lige çıkma adına bize, yönetime, taraftarlara ve şehre çok büyük bir görev düşüyor. Bir başarı olacaksa hep birlikte biz yapmış olacağız. Ben tek başıma hiçbir şey yapamam. Ama biz olursak çok şey yaparız. Bunun bilinci içerisinde hareket edeceğiz. Bana düşen görevi layıkıyla yapmaya çalışacağım."

Transfer konusunda takıma faydalı olabilecek oyuncuları tercih edeceklerini belirten Kalpar, "Futbolcuların hem oyunculuğu konusunda hem ekonomik konuda hem de ahlaki konuda hareket edeceğiz. Bu bizim için olmazsa olmaz. Başarı olacaksa takım birlik ve beraberlik içerisinde olmalıdır. Çalıştığım yerlerde hep böyle davrandım. Başarı elde edebilecek oyuncuları tercih etmeye çalışacağız" diye konuştu.

İç transfer konusuna da değinen Kalpar, "Futbolcular Süper Ligde aldığı ücreti PTT 1'inci liginde alma şansı yok. Kulübümüzün de bunu verme şansı yok. Tutmak isteseniz de tutamazsınız. Ama yinede burada kalmak isteyen oyuncular vardır. Şu kalsın bu kalsın diye bir düşüncemiz yok." dedi.

Kardemir Karabükspor Başkanı Hakan Yılmaz ise, teknik direktörlük konusunda Hüseyin Kalpar ile anlaşmakla doğru bir tercih yaptıklarını belirterek, "Takımımız tekrar ait olduğu süper lige geri döndüğünde mukavelemiz gereği hocamızla yolumuza devam edeceğiz. Umarım her şey istediğimiz gibi gönlümüze göre olur" dedi. Yılmaz, olağanüstü gelen kurul sonrası geldikleri görevde daha geniş katılımlı bir yönetim oluşturabilmek adına yeniden olağan üstü genel kurul kararı aldıklarını bunu da 4 temmuz cumartesi günü gerçekleştireceklerini açıkladı.

DHA

Tudor'dan Sneijder'a övgü dolu sözler

Sarı kırmızılı kulübün teknik direktörü Igor Tudor, katıldığı bir televizyon programında samimi açıklamalarda bulundu

Mesut Özil İngiltere'den ayrılıyor mu

İngiltere'nin Arsenal takımında oynayan Alman futbolcu Mesut Özil, İngiltere'den Almanya'ya gidebileceğinin sinyalini verdi

Osmanlıspor Gaziantepspor maçının saati değişti

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Osmanlıspor ve Gaziantepspor arasında oynanacak maç ile ilgili önemli açıklamada bulundu