Ana Sayfa | SPOR

Antalyaspor'da Eto bekleyişi sürüyor

Samuel Eto

Antalya’ya dün gelmesi beklenen Eto’o’nun sponsorlarıyla yaşanan pürüz nedeniyle sabah saatlerinde geleceği duyuruldu

Önceki gün özel uçakla Milano’ya giden Başkan Gültekin Gencer ve ekibi, Kamerunlu yıldız ile ilk yüz yüze görüşmeyi yaptı. Eto’o, Antalya ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. 34 yaşındaki Kamerurnlu golcünün, yıllık 3 milyon garanti ücret alacağı, bonuslarla birlikte bu miktarın 4 milyon Euro’ya çıkabileceği ifade edildi. Kulübü Sampdoria’ya ise 1 milyon Euro bonservis ödeneceği belirtildi. Ancak pazarlık uzayınca Antalya heyeti geceyi Milano’da geçirdi ve Eto’o’nun ailesiyle birlikte dün akşam Antalya’ya geleceği bildirildi. Türkiye ve Antalya büyük bir merakla dünya yıldızını beklemeye başladı. Barcelona, İnter ve Chelsea gibi devlerde boy gösteren Eto’o’nun Türkiye gelecek olmasıyla bir anda dünya basınının da gözleri ülkemize çevrildi 

TARAFTARLAR ELİ BOŞ DÖNDÜ 

Fakat Kamerunlu santrfor Samuel Eto’o’yu karşılamak için havalimanına akın eden Antalyasporlu taraftarlar hayal kırıklığına uğradı. Uzun bekleyiş yerini hüsrana bıraktı ne uçak ne de Eto’o geldi. Yapılan açıklamada, Eto’o’nun sponsorlarıyla olan pürüzleri hallettikten sonra sabah saatlerinde Antalya’ya geleceği bilgisi verildi.

RONALDİNHO DA YARIN ANTALYA’DA

Antalya Teknik Direktörü Yusuf Şimşek, Ronaldinho’nun da yarın Antalya’da olacağını söyledi. Şimşek, “Uçak biletlerine kadar alındı. Eto’o ve Ronaldinho takıma ağabeylik yapacaktır, bence en fazla onlar çalışacaklardır. Ben her oyuncuma eşit mesafede olacağım” dedi. Öte yandan Ronaldinho’nun menajerliğini yapan abisi Roberto Assis, dün geç saatlerde Antalya’ya geldiği ve menajer Ümit Akbulut’la görüştüğü belirtildi. Assis’in, Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer’le haftasonu bir araya gelerek detayları konuşacağı öğrenildi.


Caner Erkin takıma geri dönüyor

Sakatlık yaşadığı için uzun zamandır maça çıkamayan Caner Erkin, çalışmalara başladı.

Yılın Stadı yarışmasına Türkiye'den 4 aday

Bu yıl 7.'si düzenlenecek olan "Yılın Stadı" yarışmasında 2016'da hizmete giren statlar için Türkiye'den de 4 aday var.

Dick Advoocat çalıştırmak istediği takımı açıklayınca ortalık karıştı

Bir dergiye röportaj veren Fenerbahçeli teknik adam Advocaat, 2018 Dünya Kupası'nda görev almak istediğini açıkladı.