Ana Sayfa | SPOR

Giuliano Terraneo'ya sert uyarı

terraneo

Fenerbahçe’de sezon başında göreve gelen ve büyük bir değişim olarak dikkat çeken Sportif Direktör Giuliano Terraneo, ilk krizi yaşadı

Emre konusunda “Benim tempomu kaldıramaz” raporu veren Pereira’dan, “O bizim için özel bir oyuncu” gerekçesi ile kararını gözden geçirmesini isteyen yöneticiler, uzlaşma ortamı ararken, Terraneo’nun olayı kesip atması ipleri gerdi. İtalyan futbol adamına “Bundan sonra daha dikkatli ol” denildi.

Jose Fernandao’nun imza töreni sırasında kaptan Emre Belözoğlu ile yolların resmen ayrıldığını duyuran Terraneo, yönetimin tepkisini çok erken topladı.

Emre Belözoğlu konusunda Teknik Direktör Vitor Pereira ile uzlaşma arayan yönetim, İtalyan futbol adamının açıklaması karşısında ciddi sıkıntıya düştü.

Genç isteği

İlk etapta, futbolcular ile ilgili bir rapor derleyen Pereira, Emre Belözoğlu’nun oluşturacağı sisteme ayak uyduramayacağını Terraneo’ya net bir şekilde bildirdi. Orta sahada hızlı, dinamik, sert ve genç isimlere ihtiyaç duyduğunu ileten ve “Emre benim tempomu kaldıramaz” diyen Portekizli teknik adamın bu raporunu öğrenip, harekete geçen Fenerbahçeli yöneticiler, hemen bir görüşme ayarladı. 34 yaşındaki Emre’nin kulüp için özel bir oyuncu olduğu ve taraftarlar tarafından çok sevildiği detaylı bir şekilde tecrübeli çalıştırıcıya anlatılarak kararın yeniden gözden geçirilmesi istendi.

Pereira ile uzlaşma ortamını yakalayan yöneticiler, Emre Belözoğlu konusunu tatlıya bağlamaya hazırlanırken, Giualiono Terraneo’nun basın toplantısında yaptığı son açıklamalar şok etkisi yarattı.

Gelirken uyarılmıştı

Kulüp içerisinde Giuliano Terraneo’nun bu tavrı tepkilere yol açtı. Emre Belözoğlu’nun kesinlikle takımda kalmasını isteyen bazı yöneticilerin Terraneo’nun kendi başına hareket etmesinden hoşlanmadıkları kaydedildi. Başkan Aziz Yıldırım ve Basın Sözcüsü Mahmut Uslu’nun da bu konuda Terraneo’yu uyardıkları ve attığı adımlarda daha dikkatli davranmasını istedikleri öğrenildi.

Bu arada yönetimin göreve başlamadan önce de Terraneo’ya “Burası Inter ve Lazio kulüplerine benzemez. Buranın sahibi taraftardır. Bu durumu göz ardı etmeyin” mesajını verdiği de belirtildi.


Ünlü boksör Jashua'nın cami fotoğrafına karşı takipçileri çileden çıktı

Ünlü Britanyalı boksör Jashua'nın camide çekilmiş fotoğrafının üzerine takipçileri çıldırdı.

Eşinin isteği Trabzonspor'un teklifine sıcak bakmasını sağladı

Eşinin Türkiye'ye dönmek istemesi Werder Bremen'de forma giyen Aaron Hunt'un fikrini değiştirmesine sebep oldu.

Beşiktaş Fernando Torres transferini tamamladı mı

Forvet arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Fernando Torres'in transferi için Atletico Madrid ile anlaşmasına rağmen, oyuncunun Türkiye'ye gelip gelmeme konusunda kararsız olduğu söyleniyor.