Ana Sayfa | SPOR

Wimbledon Tenis Turnuvası şampiyonluğu için çalışıyorlar

Roxanne Sultan Uçur ve Roxy Saime Uçur

Wimbledon Tenis Turnuvası, İngiltere'nin başkenti Londra'da her yıl Haziran ayının son haftasında başlar. Roxanne Sultan Uçur Ve Roxy Saime Uçur Ikiz kardeşler Londra’da yaşıyorlar ve Türkiye’de katıldıkları tenis şampiyonasında derece sahibi oldular. İkiz kardeşlerin amacı Wimbledon Tenis Turnuvası şampiyonluğu.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-ÖZEL HABER-İngiltere’de yaşayan toplumumuz adına gurur verici anlar yaşanıyor. Çocuklarımız, gençlerimiz iyi yönlendirilirse başarıya daha çabuk ulaşıyorlar. İşte başarılı çocuklarımızdan Roxanne Sultan Uçur Ve Roxy Saime Uçur. Ikiz kardeşler Londra’da yaşıyorlar ve Türkiye’de katıldıkları tenis şampiyonasında derece sahibi oldular.  23-31 Mayıs 2015 Tarihinde “İztik Senyör Klasman Tenis Turnuvası”na katılan ikiz kardeşler, İngiltere’nin ünlü iş adamlarından Hüseyin Uçar’ın kızları. Hüseyin Uçur, TFC Holdings’dan kalan bütün zamanını kızları ve onların başarılarına adamış. 

 

 

İZMİR TENİS İHTİSAS KULÜBÜ 

  

İzmir Tenis İhtisas Kulübü kısa adıyla İztik’in düzenlediği Senyör Klasman Tenis Turnuvası”na katılan ikiz kardeşler Roxanne Sultan Uçur Ve Roxy Saime Uçur, alanlarında Türkiye Şampiyonu oldular.  8-9-10 Yaş Haftasonu Turnuvası’nın baş hakemliğini Ümit Vardar yaptı. İngiltere adına Türk olarak yarışmaya katılan 2006 doğumlu ikizler gelecek vaad ederek takdir topladılar. Guruplar halinde müsabakaların yapıldığı turnuvada Roxy Saime 1.olurken Roxanne Sultan 3. gelerek İngiltere’ye madalya ile döndüler. İzmir Tenis İhtisas Kulübü-Iztik’te, Vahit Bergin ve Ali Ergün hocalardan taktir alan ikiz tenisçilerimiz, başarıya doğru ilerliyorlar.

 

 

 

 

 

Roxanne Sultan Uçur Ve Roxy Saime Uçur Ikiz kardeşlerin ABD Florida'daki Nick Bollitieri kısa adıyla IMG akademisindeki hazırlık maçı görüntüleri:

 

 

 

HÜSEYİN VE SİBEL UÇUR

 

Şampiyon ikizlerin babası Hüseyin Uçur ve Annesi Sibel Uçur, Avrupa Gazetesi’ne özel konuştu. Anne ve baba Uçur Avrupa Gazetesi’ne özel şunları söyledi: 

 

“Türkiye Şampiyonluklarının yanısıra Avrupa genelinde ve dünya sıralamasında önemli başarılar elde etmeleri için çalışıyoruz. Umarım dünya şampiyonu tenisçi olurlar. Kızlarımız Serena Williams'ı örnek alıyorlar. Williams Sister's gibi olmak istiyorlar. Bu amaç ve hedef içinde çok çalışıyorlar ve ileride dünyada 1 numara olmak için uğraşıyorlar. Kızlarımız, IMG (Nick Bollitieri) Akademisi’ne, Fransa'da Mouratoglu akademisine ve İspanya’daki Juan Carlo Ferrero’nun akemilerinde sürekli pratik yapıp çalışıyorlar.”

 

TENİS ÖĞRETMENİ ANNE

 

Kendiside tenis öğretmeni olan ikizlerin annesi Sibel Uçur sözlerine şunları ekledi: “ Dünya şampiyonu kız kardeşler Serena  ve Venüs Williams’ların hedefinde ilerliyoruz. İkizlerimiz, 4 yaşından beri tenis oynuyorlar. Ikiz kızlarımızı Wimbledon Tenis Turnuvası’nda Türkiye-İngiltere adına şampiyon olarak görmek en büyük hedefimizdir. İkizlerimiz bugüne kadar birçok turnuvaya katıldılar ve turnuvaları genelde ilk sırada bitirdiler. Toplamda 4 ülkede tenis lisanslarına sahip olan İkizlerimizin bu seneki hedefleri ise aralık ayındaki ‘Little Mo’ turnuvasıdır. Bu turnuva kızlarımızın yaşı için dünyadaki en prestijli turnuvadır. Umarız bu turnuvadan birincilikle döneriz” 

 

 

Wimbledon Tenis Turnuvası 

2014 Wimbledon şampiyonu Çek Petra Kvitova ve ikinci gelen Kanada’lı Eugenie Bouchard 

 

 

Wimbledon, tenis sporunun en eski ve en prestijli turnuvasıdır.1877 yılından beri All England Lawn Tennis ve Croquet Club tarafından düzenlenmektedir. Wimbledon, Avustralya Açık,Fransa Açık (Roland Garros) ve Amerika Açık ile beraber 4 büyük Grand Slam tenis turnuvasından birisidir. Wimbledon, çim kortta oynanan tek grand slam turnuvasıdır. İngiltere'nin başkenti Londra'da her yıl Haziran ayının son haftasında başlayan turnuva iki hafta sürmektedir. Artık yağmur nedeni ile maçların aksamadığı turnuvada ilk Pazar günü geleneksel olarak maç oynanmaz. İlk olarak 1877 yılında düzenlenen turnuvada, tenisçilerin beyaz giyinme zorunluluğu, korta giriş ve çıkış protokolü gibi yazılı olmayan kurallar vardır.

 

 

 

Şampiyon ikizlerin babası başarılı işadamı Hüseyin Uçur, Avrupa Gazetesi’ne kızlarıyla ilgili özel konuştu.  Fotoğrafta (soldaki) Hüseyin Uçur, İngiltere Başbakan eski yardımcısı Nick Clegg'in (sağdaki) elinden yılın başarılı iş adamı ödülünü alırken


 

Şampiyonlar Ligi finalini izlemek isteyenler için polisten yeni güvenlik önlemi

Galler polisi, Şampiyonlar Ligi finali için herkese yüz taraması yapacağını açıkladı

Muslera Galatasaray'dan servet istedi

Galatasaray'ın başarılı kalecisi Muslera, gelecek sezon bitecek sözleşmesi için 4.2 milyon Euro sabit ücret istediğini açıkladı

Galatasaray Pepe'den sonra hangi futbolcuyu transfer listesine aldı

Galatasaray, efsane futbolcu Pepe'yi transfer etmek istemesinin ardından gözünü Manchester City'nin Fildişi Sahilli futbolcusu Yaya Toure'ye çevirdi