Ana Sayfa | SPOR

İkiz Türk tenisçilerden İngiltere’nin 1 numarası Heather Watson'a destek

Heather_Watson_Roxanne_Sultan_Ucur_Roxy_Saime_Ucur

Bayanlar kategorisinde İngiltere’nin bir numaralı tenisçisi olan Heather Watson, Londra’da devam eden Wimbledon Tenis Turnuvası’nda favorilerden Serene Willams ile karşılaşıyor. Tüm İngiltere’nin izleyeceği tenis maçı öncesi İngiltere’nin bir numaralı tenisçisi olan Heather Watson’a sürpriz destek geldi.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-ÖZEL HABER- Bayanlar kategorisinde İngiltere’nin bir numaralı tenisçisi olan Heather Watson, Londra’da devam eden Wimbledon Tenis Turnuvası’nda favorilerden Serene Willams ile karşılaşıyor. Büyük maç öncesi konuşan Watson, minik tenisçiyken odasının duvarlarında Willams kardeşlerin fotoğraflarının olduğunu söyledi. Hayalinin gerçekleştiğini söyleyen Watson'un Serena Williams ile maçı bu akşam oynanacak. Tüm İngiltere’nin izleyeceği tenis maçı öncesi İngiltere’nin bir numaralı tenisçisi olan Heather Watson’a sürpriz destek geldi. İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan minik tenisçilerimiz, Roxanne Sultan Uçur ve Roxy Saime Uçur, dünyaca ünlü Amerika’daki IMGAkademisi’ne sık sık karşılaştıkları, İngiliz Heather Watson’a şans dilediler. Roxanne Sultan Uçur ve Roxy Saime Uçur’un  da hayali aynı Heather Watson gibi Williams kardeşleri örnek alarak dünya birincisi olmak. 

 

Bayanlar tekte İngiltere’nin bir numaralı tenisçisi olan Heather Watson

 

“Kızlarımız Serena Williams'ı örnek alıyorlar. Williams Sister's gibi olmak istiyorlar”

 

İkizler Roxanne Sultan Uçur ve Roxy Saime Uçur’un  babası Hüseyin Uçur ve Annesi Sibel Uçur,  Avrupa Gazetesi’ne konuştu ve şunları söyledi: 

 

“Türkiye Şampiyonluklarının yanısıra Avrupa genelinde ve dünya sıralamasında önemli başarılar elde etmeleri için çalışıyoruz. Umarım dünya şampiyonu tenisçi olurlar. Kızlarımız Serena Williams'ı örnek alıyorlar. Williams Sister's gibi olmak istiyorlar. Bu amaç ve hedef içinde çok çalışıyorlar ve ileride dünyada 1 numara olmak için uğraşıyorlar. Kızlarımız, IMG (Nick Bollitieri) Akademisi’ne, Fransa'da Mouratoglu akademisine ve İspanya’daki Juan Carlo Ferrero’nun akemilerinde sürekli pratik yapıp çalışıyorlar.”

 

 

“Ikiz kızlarımızı Wimbledon Tenis Turnuvası’nda Türkiye-İngiltere adına şampiyon olarak görmek en büyük hedefimizdir.”

 

Kendiside tenis öğretmeni olan ikizlerin annesi Sibel Uçur sözlerine şunları ekledi: “ Dünya şampiyonu kız kardeşler Serena  ve Venüs Williams’ların hedefinde ilerliyoruz. İkizlerimiz, 4 yaşından beri tenis oynuyorlar. Ikiz kızlarımızı Wimbledon Tenis Turnuvası’nda Türkiye-İngiltere adına şampiyon olarak görmek en büyük hedefimizdir. İkizlerimiz bugüne kadar birçok turnuvaya katıldılar ve turnuvaları genelde ilk sırada bitirdiler. Toplamda 4 ülkede tenis lisanslarına sahip olan İkizlerimizin bu seneki hedefleri ise aralık ayındaki ‘Little Mo’ turnuvasıdır. Bu turnuva kızlarımızın yaşı için dünyadaki en prestijli turnuvadır. Umarız bu turnuvadan birincilikle döneriz”

 

 

İngiltere’nin bir numaralı tenisçisi olan Heather Watson ile Roxanne Sultan Uçur Ve Roxy Saime Uçur, dünyaca ünlü Amerika’daki Nick Bollitieri IMG Akademisi’ne sık sık konuşup tavsiye alıyorlar.

 

 
İLGİLİ HABERLER:
 
 

Kenan Sofuoğlu'ndan müjdeli haber pistlere dönüyor

Kaza geçiren ve pistlerden uzak kalan Kenan Sofuoğlu antrenmanlara başladığını ve İspanya'daki şampiyonaya katılacağını açıkladı.

Türkiye Finlandiya maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda

2018 FIFA Dünya Kupası Elemeleri I Grubu 5. maçında Türkiye yarın Antalya'da Finlandiya'yı konuk edecek. Peki maç ne zaman oynanacak ve hangi kanaldan izlenebilecek? İşte tüm detaylar....

Muhtemel 11'leri açıklamayan Fatih Terim elindeki kağıtla basına yakalandı

Bugün Finlandiya ile oynanacak maç öncesinde muhtemel 11'leri açıklamayan A Milli Takım'ın teknik direktörü Fatih Terim'in kafasındaki kadro elindeki kağıttan görüntülendi.