Ana Sayfa | SPOR

Beşiktaş Veli Kavlak'tan gelen kötü haberle sarsıldı

Beşiktaş Veli Kavlak'tan gelen kötü haberle sarsıldı

Veli Kavlak, sakatlığı nedeniyle sezon başı kampını kaçıracak

Beşiktaş Sağlık Kurulu Başkanı Sarper Çetinkaya, Beşiktaşlı futbolcuların sağlık durumuyla hakkında BJK TV’ye açıklamalarda bulundu. Ertuğrul Karanlık'ın yerine göreve başlayan Sarper Çetinkaya, Beşiktaşlı oyuncuların sağlık durumları hakkında açıklamalarda bulunurken Veli Kavlak'ın kampa katılamayacağını açıkladı.

Çetinkaya’nın açıklamaları şöyle:

“Ömer Şişmanoğlu'nun geçen seneden devam eden belde aşınmaya bağlı disklerinde bir dejenerasyon tespit ettik. Bu da oyuncuda ağrıya yol açıyordu. Antrenmanlarda ve yapacağı aktivitelerde ağrı nedeniyle onu kısıtlıyordu. Dün Acıbadem Fulya Hastanesi'nde belinden ozon enjeksiyonu yapılarak tedavisi yapıldı. Ömer, Almanya kampı'nda takımın ilk antrenmanında takımla çalışmalara başlayacak.

Ramon Motta'nın yine geçen seneden sol kasığında bir yaralanması vardı. 3 gündür sağlık ekibimiz tarafından tedavisi yapılıyor. Oyuncu bütün antrenmanlara katıldı. Tedavi ve antrenmanı paralel bir şekilde yürütüyoruz.

Tolga Zengin'in sağ omzunda zorlanmaya bağlı bir dejenerasyon var. 3 hafta önce bu aşınan bölgeye kendi kanından hücre enjeksiyonu yaptık. Rehabilitasyon ve kuvvet çalışmalarının ardından oyuncu sezona hazır bir şekilde başladı. Takımla birlikte idmanlarını yapıyor.

Atiba Hutchinson’ın sağ kasığında geçen seneden zorlanmaya bağlı ağrıları var. 2 gündür tedavisi tesislerimizde sürüyor. Antrenmanın yarısından sonra çalışmalarını bireysel olarak sürdürüyor. Amacımız 4-5 günde takıma verebilmek.

Veli Kavlak 1 yıl önce omzundan sakatlandı ve Almanya'da bir operasyon geçirmiş. Veli, kolunda kasılma meydana geldiği için 4-5 ay oynayamadı. Veli tedavilerden olumlu yanıt aldığını bize söyledi. 2-3 hafta sonra Veli'nin omzunu değerlendireceğiz. Veli kampta bizimle olmayacak ve tedavisine devam edecek. Diğer bütün arkadaşlarımızla kampa katılacak.

Yeni transferimiz Andreas Beck'in de bir sıkıntısı yok. Gayet fit bir durumda. Umarım hepimiz için hayırlı ve sakatlıklardan uzak bir sezon olur.”


Şahika Ercümen şehitler için daldı, rekor kırdı

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, Antalya'nın Kaş ilçesinde şehitler için yaptığı dalışta, 110 metrelik yeni bir dünya rekoru kırdı

Fatih Terim yeniden dede oldu

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ikinci kez dede olmanın heyecanını yaşadı

Galatasaraylı eski futbolcu silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti

İstanbul Beylikdüzü metrobüs durağında silahlı saldırıya uğrayan Burhan Yıldız'ın bir dönem Galatasaray'da forma giydiği öğrenildi