Ana Sayfa | SPOR

Şenol Güneş'ten Quaresma transferine onay geldi

Şenol Güneş'ten Quaresma'ya onay

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, gündeme dair çarpıcı açıklamalarda bulundu

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Lig TV'de takımla ilgili açıklamalar yaptı. Kampın bir kaç aşamadan geçtiğini söyleyen Şenol Güneş, "İstanbul'da ilk buluşmayı yaptık. Muayenelerden sonra hafif idmanlara başladık. Burada kuvvet ve dayanıklıkların artmasına çalışıyoruz, takım olgusu içinde çalışmalar yapıyoruz. Burada yönetim, teknik heyet, medya hepimiz bir aileyiz. Hiç gizli saklımız yok. Şu an memnunum. Doğru yapılan işlere devam edeceğiz. Amacımız, takımı lige hazırlarken takım olgusunu üst seviyeye çıkarmak. Taraftarımız çok medeni şekilde antrenmanlara gelip takımı izliyorlar. Taraftarların gelişi, zamanımızı ve işimizi aksatmıyor. Takımsak hepimiz bir aileyiz. İşin merkezinde oyuncular var. Onları fiziksel, psikolojik olarak en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Beşiktaş'ın geçen sezonlarda çok sakatlıklar yaşadığının hatırlatılması üzerine, "Geçmiş dönemlerle bir kıyaslama yapmak doğru değil. Her şeyin koşullar içerisinde değerlendirilmesi lazım. Her oyuncuya söylüyorum, her antrenmana çıkması önemli. İdmandan eksik olarak çıkmasını doğru bulmuyorum. Yüzde 100 idmana çıkma durumu yoksa, dinlensin gelsin. Sakatlanma riskini halletmemiz lazım. Bir geçiş dönemi yaşıyoruz. İdmana çıkan da neyi iyi yapabiliyorsa onu yapsın. Takım oyuncuları güçlense daha iyi olur. Bazı oyuncuları çalıştırarak güçlü hale getirmeye çalışıyoruz. Biz bunun için buradayız. Oyunculara yardım etmeye çalışıyoruz. Oyuncuların da bunu bilmesi lazım. Geçen yıldan doğru yapılan bir çok işin devam etmesini de istiyorum" ifadelerini kullandı

QUARESMA KONUSUNU...

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın, "Quaresma ile görüştüm, Beşiktaş'ta oynamak istediğni söyledi, biz kendisini isteriz ama son kararı Şenol Güneş verecek" açıklamalarının hatırlatılması üzerine deneyimli teknik adam, "Quaresma ile ilgili kanaatlerimi söylemem doğrudur. Ama diğer konularla ilgili konuşmam. Oyuncu çok yetenekli verimli, Avrupa'da ve dünyada gündeme gelebilecek bir isim. Teknik anlamda olumsuz bir şey söyleyemem. Ama diğer konularla ilgili kararı yönetem verecek. Karar mercisi olan yönetimdir. Bütün kararları o verir. Biz fikrimizi söyleriz. Benim önceliğim defans ve forvetti. Quaresma konusunda net cevap veremem. Şu anda olan bir şey yok" dedi.


Osmanlıspor Beşiktaş 0 2 maç sonucu

Bu akşam Osmanlıspor Stadyumu'nda oynanan Osmanlıspor- Beşiktaş maçı siyah beyazlıların üstünlüğü ile sonuçlandı.

Galatasaray'ın yıldızı Podolski Japonya'ya mı gidiyor

Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski'nin Japonya'ya transfer olacağına dair iddialar ortaya atıldı

Trabzonspor'da Mehmet Ekici kadro dışı bırakıldı

Trabzonspor'da sözleşmesi bitecek olan Mehmet Ekici alınan karar sonucunda kadro dışı bırakıldı