Ana Sayfa | SPOR

Galatasaray'da Sneijder Problemi

snejder

Wesley Sneijder, 1 yıllık mukavelesine ek olarak 3 yıllık daha yeni sözleşme istiyor ancak sarı-kırmızılı yönetim bu teklife olumlu bakmıyor

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu'nun "Wesley'e hakkını vereceğiz" dediği Wesley Sneijder, ocak ayında kendisine verilen "Şampiyon olunca sözleşmeni uzatırız" sözünün yerine getirilmesini ve 1 yıllık mukavelesine ek olarak 3 yıllık daha yeni sözleşme istiyor ancak sarı-kırmızılı yönetim bu teklife sıcak bakmıyor.

SNEIJDER, VERİLEN SÖZÜN TUTULMASINI İSTİYOR

Şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Wesley Sneijder, transfer dedikodularına rağmen kariyerine Galatasaray'da devam etmek istediğini belirtmişti. Teknik direktör Hamza Hamzaoğlu da geçtiğimiz günlerde "Wesley'e hakkını vereceğiz" diyerek Hollandalı yıldızla yeni mukavele yapılacağını ifade etmişti. Her fırsatta Galatasaray'da mutlu olduğunu belirten Sneijder'ın beklentisi de bu yönde ancak tek bir şartla. Hollandalı yıldız, ocak ayında kendisine verilen "Şampiyon olunca sözleşmeni uzatırız" sözü üzerine Haziran'da menajeri Guido Albers'i yönetimle görüşmesi için İstanbul'a gönderdi. Menajer Albers ise Sarı-Kırmızılı kurmaylara Sneijder'ın 1 yıllık mukavelesine ek olarak 3 yıllık daha yeni sözleşme istediğini iletti.

2 YILLIK SÖZLEŞME FORMÜLÜ

Fakat yeni yönetimin "Görev süremiz içerisinde bir uzatmaya gidelim. Bu yüzden artı 2 yıllık sözleşme yapalım" önerisi üzerine görüşmeler tıkandı ve imzalar atılamadı. Gelinen son noktada 1 yıllık sözleşme farkı nedeniyle henüz anlaşma sağlanamazken, Hollandalı yıldız yıllık ücreti hakkında da tavrını net bir şekilde ortaya koydu.

5 MİLYON EURO İSTİYOR

Sneijder, bir önceki sözleşmede yer alan imza parasıyla birlikte yıllık 5 milyon Euro'yu bulan ücretin aynı şekilde kendisine ödenmesini talep etti. Yönetimin ise 3.5 milyon Euro'su garanti para olmak üzere kalan kısmını ise maç başlarına bölerek yeni bir sözleşme önereceği öğrenildi.1 yıllık sözleşmesi olmasına rağmen yeni mukavele talep eden Felipe Melo'da olduğu gibi Sneijder'le de benzer bir sorun yaşayan Galatasaray Yönetimi; bu durumu krize döneşmeden çözmek istiyor.

MENAJERİYLE BİR ARAYA GELECEKLER

Hollandalı yıldızı kaybetmek istemeyen Sarı-Kırmızılılar'ın önümüzdeki hafta oyuncunun menajeri Guido Albers'le bir araya geleceği ve Sneijder'ın istediği şartlara "Evet" diyeceği konuşuluyor. Yönetimin 2+1 yılı opsiyonlu sözleşmeyle bu problemi çözmesi bekleniyo


Beşiktaş-Dinamo Kiev maçının hakemi belli oldu

Beşiktaş-Dinamo Kiev maçını İskoç hakem Craig Thomson yönetecek.

Atiker Konyaspor- Aytemiz Alanyaspor maçından sonra taraftar birbirine girdi

Atiker Konyaspor ile Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasından sonra taraftarın öfkesi dinmedi. Misafir tribününde koltuklar kırıldı, Konyasporlu taraftarlar stadyumun yakınına park edilmiş 2 otobüsün camları da kırdı.

Fenerbahçe Kulübü'nden Şenol Güneş açıklaması

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Şenol Güneş'in "Fenerbahçe'den Gökhan Gönül dışında bizi gelmek isteyen başka oyuncu da vardı, olmadı" şeklinde açıklama yapmasına Fenerbahçe Spor Kulübü yazılı açıklama ile cevap verdi.