Ana Sayfa | SPOR

Kıtalararası bisiklet yarışında ilk yarışçı İstanbul'a ulaşıyor

Kitalararasi bisiklet yarisi istanbul

3. kıtalararası bisiklet yarışı, 25 ülkeden 200 bisikletçi katılımı ile, 25 Temmuz’da Belçika’da başladı ve ilk yarışçının bugün İstanbul'a ulaşması bekleniyor.

AVRUPA AJANSI (AVA) LONDRA-vsponsorluğuyla, 3. kıtalararası bisiklet yarışı, 25 ülkeden 200 bisikletçi katılımı ile, 25 Temmuz’da Belçika’da başladı ve ilk yarışçının bugün İstanbul'a ulaşması bekleniyor. 25 Temmuz Cumartesi, Belçika’nın Kapelmuur şehrinde gece yarısı şapel zili çaldığında, 25'den fazla ülkeyi temsil eden, 200. uluslararası katılımcı, Avrupa’da başlayıp, İstanbul Rumeli Hisarı'nda biten, 4,000 km’lik bir bisiklet yarışına başlamışlardır. Avrupa’nın dört bir yanından katılan yarışmacılar, desteksiz yarışacaklar ve kendi belirledikleri kıtalar üzeri güzergahı kullanarak, iki hafta içerisinde İstanbul’a ulaşacaklardır. Bu sene 3.su gerçekleştirilen Uluslararası bisiklet yarışı en büyük alanı kapsamakla birlikte, bu zamana kadar olan en zorlu parkur olduğu düşünülüyor.

 

 

Yarış tek aşamalı, belirlenmiş herhangi bir rota olmaksızın, desteksiz bir formata sahiptir. Navigasyonunu kendileri belirleyecek olan bisikletçiler, Avrupa’da bulunan kontrol noktalarından geçerek, Boğaz kıyısında bulunan Rumeli Hisarı’na ulaşmaları gerekmektedir. Kontrol noktaları ikonik bisiklet tırmanışları, asfaltsız alpin çakıl yollar, savaş şehirleri ve Karadağ şehrinin engebeli sahil şeridinden oluşmaktadır. Bu senenin önde gelen yarışmacıların 3 Ağustos Pazartesi günü geç saatlerde İstanbul’a ulaşmaları bekleniyor. Geride kalan diğer yarışmacıların ise önümüzdeki hafta ve sonrasında Rumeli Hisarı’na varacakları tahmin ediliyor.

 

 

Ateşe Ali Selçuk Can

Hemen hemen 3,500 km kat eden ve geçtiğimiz sene 2. sırada yarışı tamamlayan İngiltere’li katılımcı, Josh Ibbett, Türkiye sınırından giriş yapmış ve Rumeli Hisarı’na 172.90km sonra ulaşması bekleniyor. Josh geçtiğimiz yılki deneyimi ve tecrübesiyle bu sene kazanmak için daha fazla azimli. Yarışın başlarında liderliği elde eden James Hayden, ilk 40 saat içerisinde ilk kontrol noktası olan Mont Ventoux’a ulaşmıştı, ancak  uyumak ve dinlenmek için uzun bir ara verdiğinde liderliğini de kaptırmış oldu. Türkiye Kültür ve Turizm Bakanliği Ateşesi Ali Selçuk Can “Birleşik Krallık’ta bisikletçiliğin çok önemli olduğu dikkate alındığında, bu yarışmanın en son noktasının Türkiye olarak şeçilmesi bizim için ülkemizi tanıtma anlamında çok iyi fırsatlar sunmaktadır“.

 

Londra Kültür ve Tanıtma Müşavirliği, İngiltere, İrlanda ve Güney Afrika’da düzenlediği farklı projelerle Türk kültürünün tanınmasına ve bu ülkelerdeki mevcut ve potansiyel turistlere ilgi çekici bir seyahat destinasyonu olarak Türkiye’nin tanıtımını desteklemektedir. Daha fazla bilgi için www.gototurkey.co.uk ziyaret edebilirsiniz.

 

 


Dev derbinin iddia oranları belli oldu

27 Şubat Pazartesi günü Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanacak derbinin iddia oranları belli oldu

Beşiktaş Hapoel Beer Sheva maçı canlı yayın bilgileri

23 Şubat Perşembe günü Vodafone Arena'da Beşiktaş ile Hapoel Beer Sheva karşılaşacak.

Galatasaray Beşiktaş derbisi ne zaman oynanacak ve hangi kanaldan izlenebilecek

Spor Toto Süper Lig'in 22. haftasında Türk Telekom Arena'da oynanacak olan Galatasaray- Beşiktaş derbisi 27 Şubat'ta BeinSpots 1'den naklen yayınlanacak.