Ana Sayfa | SPOR

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu

UEFA kura çekim

UEFA Avrupa Ligi gruplarında Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu

Monaco'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirilen Avrupa Ligi grupları kura çekiminde Beşiktaş 2'nci, Fenerbahçe 3'üncü torbada yer aldı.Fenerbahçe, A Grubu'nda Hollanda'dan Ajax, İskoçya'dan Celtic ve Norveç'ten Molde ile eşleşti.H Grubu'nda yer alan Beşiktaş'ın rakipleri ise Portekiz'den Sporting Lizbon, Rusya'dan Lokomotiv Moskova ve Arnavutluk'tan Skenderbeu oldu.UEFA Avrupa Ligi'nde grup maçları 17 Eylül'de başlayıp, 10 Aralık'ta sona erecek. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar, adlarını son 32 turuna yazdıracak.Türkiye'nin kupadaki diğer temsilcileri Trabzonspor, Makedon ekibi Rabotnicki'ye, Medipol Başakşehir ise Hollanda takımı AZ Alkmaar'a 3. ön eleme turunda yenilerek gruplara kalma şansını yitirmişti.

Grupta ilk iki sıra tur atlayacak
UEFA Avrupa Ligi'nde 12 grupta ilk iki sırayı alacak takımlar, adlarını son 32 turuna yazdıracak.Takımlar, son 32 turundan itibaren iki maçlı eleme usulüyle oynanacak eşleşmelerden galip çıkarak finale yükselmeye çalışacak.Kupada 2015-2016 sezonu finali, 18 Mayıs'ta İsviçre'nin Basel kentindeki 36 bin kişi kapasiteli St. Jakob-Park Stadı'nda oynanacak.Kura çekimine göre ilk maçların 17 Eylül'de oynanacağı grup eşleşmeleri şöyle oluştu:

A Grubu:

Ajax (Hollanda),

Celtic (İskoçya),

Fenerbahçe (Türkiye),

Molde (Norveç)

B Grubu:

Rubin Kazan (Rusya),

Liverpool (İngiltere),

Bordeaux (Fransa),

Sion (İsviçre)

C Grubu:

Borussia Dortmund (Almanya),

PAOK (Yunanistan),

Krasnodar (Rusya),

Gebele (Azerbaycan)

D Grubu:

Napoli (İtalya),

Club Brugge (Belçika),

Legia (Polonya),

Midtjylland (Danimarka)

E Grubu:

Villarreal (İspanya),

Viktoria Plzen (Çek Cumhuriyeti),

Rapid Wien (Avusturya),

Dinamo Minsk (Belarus)

F Grubu:

Olympique Marsilya (Fransa),

Braga (Portekiz),

Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti),

Groningen (Hollanda)

G Grubu:

Dnipro (Ukrayna),

Lazio (İtalya),

Saint-Etienne (Fransa),

Rosenborg (Norveç)

H Grubu:

Sporting Lizbon (Portekiz),

Beşiktaş (Türkiye),

Lokomotiv Moskova (Rusya),

Skenderbeu (Arnavutluk)

I Grubu:

Basel (İsviçre),

Fiorentina (İtalya),

Lech (Polonya),

Belenenses (Portekiz)

J Grubu:

Tottenham (İngiltere),

Anderlecht (Belçika),

Monaco (Fransa),

Karabağ (Azerbaycan)

K Grubu:

Schalke 04 (Almanya),

APOEL (Kıbrıs Rum Kesimi),

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti),

Asteras (Yunanistan)

L Grubu:

Athletic Bilbao (İspanya),

AZ Alkmaar (Hollanda),

Augsburg (Almanya),

Partizan (Sırbistan)


Bursaspor'un yeni teknik direktörü Mustafa Denizli mi olacak

Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayıran Bursaspor, teknik direktör olarak Mustafa Denizli ile görüşüyor.

Paul Daley'nin rakibine attığı tekme kariyerinin sonu oldu

Boksun başarılı isimlerinden Paul Daley'nin Brennan Ward'a karşı oynadığı maçta attığı tekmeyle rakibine büyük zarar vermesi nedeniyle UFC'de dövüşmesi yasaklandı.

Sarı lacivertlilerin kupa mesaisi devam ediyor

Ziraat Türkiye Kupası'nda Amed Sportif Faaliyetler takımı ile mücadele edecek Fenerbahçe maçın hazırlıklarına başladı