Ana Sayfa | SPOR

Milli Yüzücümüz Emre Öztürk

Emre Ozturk

Daha önce ülkemizi ulusal ve uluslararası alanda başarılı bir şekilde temsil eden sporcumuz Emre Öztürk Avrupa Şampiyonası’nda devlerle yarışacak.

22 yaşına kadar yirmi üç Türkiye Şampiyonluğu ve sayısız başarı alarak başarılı bir grafik sergileyen Emre Öztürk’ün kariyerinde  Avrupa 2.’ciliği ve Balkan 3.’lüğü ile sayısız rekor bulunuyor. Genç sporcu Türkiye Biatlon Şampiyonası'nda gösterdiği başarılı performansı ile Avrupalı devlerin arasına girmeyi yeniden başardı. Bundan önce İstanbul Boğazı’nda 1900 kişi ve 51 ülke arasında 2. olmuş ve Çanakkale’de düzenlenen deniz yarışlarında kürsünün en üstünde yer alıp sezonu başarılı bir şekilde kapatmıştı.

 

 

Sezona çok iyi bir başlangıç yaparak yeniden 1.’lik elde eden Emre Öztürk, Avrupa Şampiyonası için kendine güvendiğini ve moral ve motivasyon olarak kendini zirvede gördüğünü ifade etti: 

 

“Bundan önce Avrupa Şampiyonası’nda 2. Oldum. Yeniden Avrupa’da ülkemi temsil etme hakkı kazandım  ve tabii ki çalışıp emeklerimin karşılığını aldım, aynı zamanda da kendimi temsil etme hakkı kazandım. Avrupa’da yarış kazanmak zor, bunu biliyorum. Çünkü her ülkenin en iyi sporcuları bu şampiyonalara katılıyor. Kendime güveniyorum. İlk önce bu yarışı ülkem ve bayrağım için kazanmaya çalışacağım, daha sonra kendimi bir basamak daha yükseltmek için ve hedeflerime bir adım daha yaklaşmak için kazanmaya çalışacağım. Yapabileceğimi biliyorum.”

 

 

Osmanlıspor Beşiktaş 0 2 maç sonucu

Bu akşam Osmanlıspor Stadyumu'nda oynanan Osmanlıspor- Beşiktaş maçı siyah beyazlıların üstünlüğü ile sonuçlandı.

Galatasaray'ın yıldızı Podolski Japonya'ya mı gidiyor

Galatasaray'ın Alman yıldızı Lukas Podolski'nin Japonya'ya transfer olacağına dair iddialar ortaya atıldı

Trabzonspor'da Mehmet Ekici kadro dışı bırakıldı

Trabzonspor'da sözleşmesi bitecek olan Mehmet Ekici alınan karar sonucunda kadro dışı bırakıldı