Ana Sayfa | SPOR

Galatasaray'ın kurucusu Ali Sami Yen mezarı başında anıldı

Ali Sami Yen

Galatasaray Kulübü'nün kurucusu Ali Sami Yen, 110. kuruluş yılı etkinlikleri çerçevesinde mezarı başında anıldı

Ali Sami Yen'in Feriköy Mezarlığı'ndaki kabri başında gerçekleştirilen  anmada, divan kurulu başkanı İrfan Aktar, kulüp başkanı Dursun Özbek, yönetim  kurulu üyeleri Cengiz Özyalçın ile İsmail Sarıkaya, 1905 GSYİAD Başkanı Metin  Öztürk ve kulüp sicil kurulu başkanı Serdar Eder de hazır bulundu.Anmada, Ali Sami Yen için dualar okunurken, bir konuşma yapan Dursun  Özbek, şunları söyledi:
 
"Galatasaray, 110 yıl boyunca sportif faaliyetlerini en üst seviyede  ifa etmiş bir kulüptür. Ben kulübümüze hizmet etmiş 35 tane başkanımı ve çalışma  arkadaşlarını minnetle anıyorum. Bizim görevimiz, kulübümüzü çok daha yukarılara  çıkartıp, Türkiye'yi daha iyi temsil etmeyi sağlamaktır. Çalışmamızı devam  ettirip, tüm enerjimizi buraya veriyoruz. Galatasaray, Türkiye'nin dünyada çok  bilinen sportif markasıdır. Kulübümüzü daha yukarıya çıkartmak boynumuzun  borcudur. Ben bu maksatla tüm Galatasaraylıları etkinliklerimize katılmaya davet  ediyorum."
 
Kuruluş yılı etkinlikleri yarın tamamlanacak
Sarı-kırmızılı kulübün 100. kuruluş yılı etkinlikleri, yarın  Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilecek törenle tamamlanacak. Sabah saatlerinde lise içindeki Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla  başlayacak olan etkinlikler kapsamında, en kıdemli üye yaş kütüğüne plaket  çakacak. Törende 50 yılını dolduran divan üyelerine berat ile madalyaları  verilecek, kazanılan ödül ve kupaların takdimi, ardından da müzeye teslimi  gerçekleştirilecek, son bölümde ise geleneksel Galatasaray pilavı yenilecek.


Almanya'dan terörist denerek kovulan futbolcunun o isteği kabul oldu

Almanya'da terörist diye anılan Ben Hatira, Gaziantepspor forması giyiyor. Erdoğan ile tanışmak istediğini söyleyen Hatira, cumhurbaşkanının Gaziantep'e gelmesiyle hayalinin gerçekleştiğini belirtti.

Abdurrahim Albayrak canlı yayında duyurdu Galatasaray'a başkan olacağım

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Abdurrahim Albayrak, tekrar başkanlığa hazırlandığını açıkladı.

Milli futbolcu hakemi kandırdı penaltıyı alınca özür diledi

Milli futbolcu Enes Ünal, Twente-Heerenveen karşılaşmasında hakemi kandırarak rakip takımın kalecisi yer düştükten sonra kendini yere attı. Penaltı alan ve bu durumun yanlış olduğunu belirten Ünal, "Bir hata yaptıysam özür dilerim" dedi.