Ana Sayfa | SPOR

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray

Türkiye'nin en büyük 3 spor kulübü Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kulübün internet sitesinde  paylaştığı mesajında, Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümünü  kutlayarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda ülke ve siyah-beyazlı  camianın değerleri için azimle çalışmaya devam ettiklerini bildirdi.
 Beşiktaş camiasının Türk sporunda öncü olma misyonunu benimsediğini  belirten Orman, şunları kaydetti: "Cumhuriyetimizin ve camiamızın yüksek menfaatleri için tüm zorlukları  aşmak ve başarıya ulaşmakla mükellefiz. Beşiktaş camiası olarak Cumhuriyetimizin  92. yılını coşkuyla ve gururla kutlarken, başta devletimizin kurucusu ulu  önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz vatanımız uğruna can  vermiş tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle ve minnetle bir kez daha anıyoruz."
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da yayımladığı mesajda,  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümünü kutlayarak, "Bu vesileyle  başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, hayatlarını bu uğurda  feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı  sunuyorum" ifadelerini kullandı.
 
Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek ise Cumhuriyetin, her şeyini  kaybetmiş bir milletin bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli  mücadelede elde ettiği bir zaferin sonucu olduğunu kaydederek, kutlama mesajında  şu görüşleri paylaştı: "92. kuruluş yıl dönümünde, ulusal birlik ve beraberliğin  sağlanmasının en büyük güvencesi olan Cumhuriyet'e, ölümsüz kurucusu Mustafa  Kemal Atatürk'ün çizdiği hedeflere ilk günkü kararlılıkla ve her geçen gün artan  bir inançla sahip çıkmanın onurunu yaşıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ulu önder  Atatürk'ü, kahraman silah arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi bir kez daha  sonsuz minnet ve rahmetle anıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 92. kuruluş yıl  dönümü kutlu olsun."
 


Dick Advocaat'tan maç öncesi açıklama o oyuncular kadroda yok

Fenerbahçeli teknik adam Dick Advocaat, Gaziantepspor maçı öncesi açıklamada bulunarak, Emenike, Karavaev, Stoch, Robin van Persie ve Kjaer'in kadro dışında olduğunu söyledi.

Milli sporcu Derya Can Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiğim sözü fazlasıyla tuttum

Milli sporcu Derya Can Avusturya'da bir dalış rekoru daha kırarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği sözü tuttuğunu söyledi.

Aziz Yıldırım görevini kime bırakacak

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, salı günü yapılacak yönetim kurulu toplantısından sonra görevi Mahmut Uslu'ya bırakmayı düşünüyor.