Ana Sayfa | SPOR

İngiltere'den Fransa'ya büyük destek

İngiltere

Fransa'nın başkenti Paris'te geçtiğimiz günlerde meydana gelen saldırılardan sonra Fransa'ya destekler sürüyor

Saldırıdan sonra dünyanın dört bir yanından binlerce kişi Paris'e destek mesajları gönderdi. İngiltere de duruma kayıtsız kalmadı. Fransa Milli Takımı ile İngiltere, salı günü Londra'da bir hazırlık maçı yapacak. Terör saldırısının ardından iki ülke federasyonun ortak kararıyla bu karşılaşmanın oynanmasına karar verildi.

Fransa Milli Takımı, İngiltere ile oynanacak hazırlık maçına tam kadro gidecek. Cuma günü dünyayı şoke eden ve 129 kişinin yaşamını yitirdiği Paris saldırıları sırasında kuzeni Asta Diakite'yi kaybeden Lassana Diarra ile kızkardeşi 89 kişinin öldüğü Bataclan Tiyatrosu'ndaki katliamdan sağ kurtulan Antoine Griezmann da 23 kişilik kadroda yer alacak. Fransa teknik patronu Didier Deschamps'ın oyunculara isterlerse gitmeyebileceklerini aktardığı ancak herkesin bu teklifi geri çevirdiği kaydedildi.

İngiliz taraftar da bu maçta Fransa'ya bir jest yapacak. Sosyal medyada başlatılan kampanyaya göre İngiliz taraftar Fransa'nın milli marşını ezberleyecek ve maç sırasında bu marş Wembley Tribünleri’nde hep bir ağızdan söylenecek.

Wembley'de Fransa mesajları
İngiltere Futbol Federasyonu, Fransa'yla birlikte olunduğunun simgesi olarak Wembley'in üzerindeki kemer Fransa bayrağının renkleri kırmızı, beyaz ve maviyle ışıklandırılacak. Wembley'deki ekranlarda ise 1789 Fransız İhtilali'nin simgesi olan “Liberté, Egalité, Fraternité” (Özgürlük, Eşitlik, Kardeşlik) özdeyişi yazılacak. Maçın başında da ekranda Fransa Marşı, La Marseillaise'nin sözleri eşlik etmek isteyenler için ekrana yazılacak.


Son dakika Vodafone Arena kapatıldı

Beşiktaş'ta gerilim sürüyor. Geçen yıl mayıs ayında yapılan divan başkanlık seçimini kazanan Yalçın Karadeniz'in aldığı disiplin cezası nedeniyle başkanlığının düştüğünü savunan Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, toplantının yasal olmadığını açıkladı.

Dick Advocaat'tan maç öncesi açıklama o oyuncular kadroda yok

Fenerbahçeli teknik adam Dick Advocaat, Gaziantepspor maçı öncesi açıklamada bulunarak, Emenike, Karavaev, Stoch, Robin van Persie ve Kjaer'in kadro dışında olduğunu söyledi.

Milli sporcu Derya Can Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiğim sözü fazlasıyla tuttum

Milli sporcu Derya Can Avusturya'da bir dalış rekoru daha kırarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verdiği sözü tuttuğunu söyledi.