Ana Sayfa | SPOR

Aziz Yıldırım, 'Gitmiyorum, buradayım'

Aziz Yıldırım

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 'Mayıs ayında bırakmıyorum, buradayım. Bütün bütçeleri mayıs ayındaki kongrede genel kurulun önüne koyacağız, onayına sunacağız' açıklamasında bulundu

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Faruk Ilgaz Tesisleri'nde gerçekleştirilen Yüksek Divan Kurulu Ekim Ayı Toplantısı'nda kulüp başkanlığını Mayıs ayında bıakacağını açıklamıştı. Bugün gerçekleştirilen Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Aziz Yıldırım, "Mayıs ayında bırakmıyorum, buradayım. Bütün bütçeleri mayıs ayındaki kongrede genel kurulun önüne koyacağız, onayına sunacağız" dedi.

Aziz Yıldırım, Divan Kurulu toplantısında yaptığı konuşmalarda birbirinden önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Mayıs ayındaki kongrede bırakmayacağını ve burada olduğunu söyleyen Aziz Yıldırım, "Stadımızı biz yaptık, 100 milyon dolara yakın para ödedik. Devletten isteğim bu parayı bize ödesinler" dedi. Yıldırım; Stadımızı biz yaptık, 100 milyon dolara yakın para ödedik. Bir de her sene 1 milyonun üzerinde kira ödüyoruz. O zaman devletten isteğim; versinler bizim 100 milyon dolarımızı. 49 yılın sonunda toplam 61 milyon kira ödeyeceğiz. Yer de sürekli değerleniyor." şeklinde konuştu.

"BİZ SÖZLERİMİZİ TUTUYORUZ AMA DEVLET TUTMUYOR"

Yıldırım son olarak ise şunları söyledi: "Stadı biz yaptık, kira ödüyoruz. Reklam panolarına reklam alıyoruz, devlet bir katkısı olmadan %5'ini alıyor. Formalara reklam alıyoruz, devlet vergisini alıyor. Bilet satıyor, yüksek oranda KDV ödüyoruz. Sinema biletinden %8 alıyorlar, maç biletinden %18 alıyorlar. Yayın haklarından doğan haklarımız bize verilmeli. Biz devlete yönelik tüm sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz. İddaa'dan kulübümüz adına oynanan miktarın oranı kadar hakkımızın bize verilmesini istiyoruz. Tüm kulüplere oynanan oran bölünmemeli. Hangi kulüp için ne kadar oynanıyorsa iddia bize o hakkımızı versin. Devlet ile Kenan Evren Lisesi konusunda anlaşamıyoruz. Biz sözlerimizi tutuyoruz ama devlet tutmuyor. Biz sözümüzü tutmaya devam edeceğiz. Bakalım mahkemenin sonucu ne olacak, bekliyoruz"

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Aziz Yıldırım geçtiğimiz yıl Ekim ayında "Söylediğim sözün arkasındayım, görevi bırakacağım. Söz verdi, onu tutmak için yapıyor gibi bir şey yok. Hem ailesel, hem iş hayatı gibi durumlardan bu kararı aldığım için açıkladım. Yeni insanların gelmesini, yeni şeyler yapmalarını arzu ediyorum. Mahkeme karar verdikten sonra sürecin önü açılıyor ve bu sözün gereğini yaparım diye düşündüm. Fakat bununla ilgili arkadaşlarımla konuştum, Kasım'ın ilk haftası seçim ikinci haftası kongre yapacaktık. Ancak bazı gelişmeler oldu Yargıtay kararına kadar devam edeceğim. Mayıs ayına kadar devam edeceğim. Sanırım Mayıs'a kadar Yargıtay kararını verir. Mayıs'ta sizlere teşekkür edeceğim ve bırakacağım. Daha önce iki kızımla olamadım, bu kez kızımla zaman geçirmek istiyorum, suçlu olmak istemiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Fenerbahçeli file bekçisinden kötü haber

Fenerbahçe'nin kalecisi Fabiano Ribeiro Çaykur Rizespor karşılaşmasında sakatlanarak oyundan ayrıldı

Beşiktaş şampiyonluk yolunda ağır yara aldı

Süper Toto Süper Lig'de bu hafta Başakşehir ile mücadele eden Beşiktaş rakibine 3-1'lik skorla mağlup oldu

Fenerbahçe 2-1 Çaykur Rizespor maç özeti izle

Süper Lig'de 3. sırada yer alan Fenerbahçe, rakibi Çaykur Rizespor'u evinde 2-1'lik skorla mağlup etti