Ana Sayfa | SPOR

Futbolun başarılı kadınları

1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor

Kadınlar Futbol 1.Lig'de yer alan 1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor'un 8 kadın futbolcusu takımları için büyük mücadele ediyor

Kadınlar Futbol 1. Lig'de mücadele eden 1207 Antalya Muratpaşa Belediyespor'da 8 futbolcu, aynı evde yaşayıp günlük işleri birlikte yaparken aynı zamanda takımlarının başarısı için ter döküyor.Antalya ekibine bu sezon transfer edilen Filiz Koç, Yaşam Göksu, Efsane Nur Düzparmak, Semanur Akbaş, Serra Çağan, Sude Topçu, Jacquette Ada ve Adama Smith Dickens 5 odalı evi paylaşıyor.Evin temizliğinden yemeğine kadar birçok işi ortak yapan, sonrasında da saha içinde birlikte top koşturan 8 oyuncu, boş vakitlerinde ise oyun konsollarında futbol oynayarak stres atıyor.

"Beraber ağlayıp, gülüyoruz"

Almanya 2. Lig takımlarından Hannover Limner'den gelen 28 yaşındaki Filiz Koç, "Burada ortam çok güzel. Beraber ağlayıp, gülüyoruz. Maçlarda da aynı. Birlikte yeniyoruz, yeniliyoruz" diye konuştu.

"Burada aile gibiyiz"

Konak Belediyespor'dan transfer edilen 20 yaşındaki Yaşam Göksu da küçükken mahalledeki erkeklerle top oynayarak futbola başladığını, daha sonra da okulun erkek futbol takımındaki tek kız oyuncu olduğunu kaydetti.

Yaşam Göksu, şöyle konuştu:

"Buraya geldim, bu yıl burada oynuyorum. Futbola en iyi şekilde profesyonel olarak devam etmek istiyorum. Evdeki bir çok arkadaşımı daha önceden de tanıyordum. Burada aile gibiyiz. Birbirimizle iç içeyiz. Bir şey söyleyince kimse olmaz demiyor ya da karşı çıkmıyor. Tam tersi el birliğiyle yürütüyoruz"

"Burada yaşamak istiyorum"

Trabzon İdmanocağı takımından transfer edilen Kongo Milli Takımı oyuncusu 24 yaşındaki Adama Smith Dickens ise futbola 15 yaşındayken başladığını belirterek, daha sonra üç yıl Kamerun'da top oynadığını söyledi.Dickens, yeni bir takımda oynamanın zorluğunu ifade ederek, "Sezon sonunda burada kalırsam önümüzdeki yıl her şey daha iyi olabilir. Çünkü her şeye alışacağım. Kongo'da her şey böyle profesyonel değil. Onun için böyle burada yaşamak istiyorum. Orada yaşamak çok zor. Burada olmakta çok mutluyum" dedi. 

"Benim için her şey çok güzel gidiyor"

Kamerun 1. Lig ekiplerinden Lorema'dan transfer edilen 24 yaşındaki Jacquette Ada, "Antalya'da olmaktan mutluyum, Her şeyi beğeniyorum. Benim için her şey çok güzel gidiyor" diye konuştu.

Stadı arılar bastı Başakşehir Fenerbahçe maçı iptal edilecek mi

Bu akşam Başakşehir ile Fenerbahçe arasında oynanacak maç öncesi Fatih Terim Stadı'nıarılar bastı

Medipol Başakşehir Fenerbahçe maçı canlı yayın bilgileri

Ziraat Türkiye Kupası mücadelesinde bu akşam Fenerbahçe ve Medipol Başakşehir takımları karşı karşıya gelecek

Trabzonspor'un yeni stadında ne elektrik ne de doğalgaz var

Trabzonspor'un yeni açılan stadyumu Bakanlık tarafından ödenek çıkarılmadığı elektrik ve doğalgaz kesintisi yaşıyor