Ana Sayfa | SPOR

Günün Kuponunu Yaparken Nelere Dikkat edeyim?

futbol

Türkiye’nin en çok para kazandıran oyunlarından bir tanesinin iddaa olduğu söyleniyor

Türkiye’nin en çok para kazandıran oyunlarından bir tanesinin iddaa olduğu söyleniyor. Bu yüzden biraz olsun futboldan ve spordan anlayanlar hayatlarında en az bir ya da birkaç defa iddaa kuponu doldurmuştur. İddaa oynamak günümüzde o kadar kolayki, bazı internet platformları sayesinde internet bankacılığından birkaç dakika içerisinde para yüklemesi yaparak online iddaa oynamak mümkün. Hatta akıllı telefonlarda kullanmak üzere yapılmış uygulamalar dahi bulunuyor. Hazır kuponlar üzerinden kuponlar yapılıyor..

 
İddaanın bu kadar yaygın olmasının sebeplerinden bir tanesi de ülkemizde futbola olan aşırı düşkünlük. Bazı insanlar derbi maçlar öncesinde kendi takımına tek maç bahis oynabilmesinin de cezbetmesiyle birlikte 500 lira ile 1000 lira arasında parasını kendi takımına yatırmaktadırlar. Böylece maçı izlerken daha fazla odaklanmış ve arzulanmış şekilde maçları takip etmenin verdiği hazzı yaşarlar. Bu şekilde davranmak genellikle insanların ceplerindeki parayı kaybetmelerine neden olmaktadır. Çünkü kimseye danışmadan, yalnızca duygusal karar verilerek oynanan iddaa kuponlarının tutma ihtimali çok düşüktür.
 
İddaa oynayanların ilk olarak yapmaları gereken hangi takım üzerine iddaa oynanacaksa o takımın son maçlarını kontrol etmek, takımdaki sakat ve cezalı oyuncuları incelemek ve rakip takımın oyuncularını incelemek. Son olarak da takımın oynayacağı maçın kendileri için ne kadar önemli olacağı öğrenilebilirse futbolcuların ne kadar hırsla oynayacakları da önceden kestirebilir ve iddaa kuponunda oynanan maçların doğru çıkma oranı artar.
 
Bazen bir takım karşısındaki takım için çok güçlü gibi görünse de, zayıf görünen takım ligde kalmak, prestij ya da farklı nedenlerden dolayı normalde oynadığının birkaç katı daha istekli ve gayretli oynayabilir. Bu yüzden hırs faktörünün de iddaa oynamadan önce ölçülmesi büyük önem arz etmektedir.
 
Bir iddaa kuponu yapmadan önce üzülmek istemeyenler ve banko maçlar ile Banko iddaa tahminleri ile haberdar olarak ona göre kupon yapmak isteyenler www.iddaaliyiz.com adresini ziyaret etmektedirler. Bu platformda yer alan banko kuponların büyük bir oranla tuttuğu iddaa severler tarafından bilindiği için yakından takip edilmektedir. Bunun yanında www.iddaaliyiz.com adresi üzerinde herhangi bir maç için yapılan uzman yorumlarını okuyabilir, dilerseniz iddaa oynayacağınız esnada oynanan maçların skorlarını canlı olarak takip edebilirsiniz.

Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'ndeki muhtemel rakipleri

UEFA Avrupa Ligi'nde dün akşam güzel bir galibiyet alan Beşiktaş'ın muhtemel rakipleri de belli oldu

Şenol Güneş hakemin o uyarısına tepki gösterdi

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, hakemin kendisine yönelik uyarısına itiraz etti

Olympiakos'tan tartışma yaratacak paylaşım

Osmanlıspor'un UEFA Avrupa Liginden elenmesinin ardından Olympiakos'un resmi sosyal medya hesabından tartışma yaratacak paylaşım yapıldı