Ana Sayfa | SPOR

Günün Kuponunu Yaparken Nelere Dikkat edeyim?

futbol

Türkiye’nin en çok para kazandıran oyunlarından bir tanesinin iddaa olduğu söyleniyor

Türkiye’nin en çok para kazandıran oyunlarından bir tanesinin iddaa olduğu söyleniyor. Bu yüzden biraz olsun futboldan ve spordan anlayanlar hayatlarında en az bir ya da birkaç defa iddaa kuponu doldurmuştur. İddaa oynamak günümüzde o kadar kolayki, bazı internet platformları sayesinde internet bankacılığından birkaç dakika içerisinde para yüklemesi yaparak online iddaa oynamak mümkün. Hatta akıllı telefonlarda kullanmak üzere yapılmış uygulamalar dahi bulunuyor. Hazır kuponlar üzerinden kuponlar yapılıyor..

 
İddaanın bu kadar yaygın olmasının sebeplerinden bir tanesi de ülkemizde futbola olan aşırı düşkünlük. Bazı insanlar derbi maçlar öncesinde kendi takımına tek maç bahis oynabilmesinin de cezbetmesiyle birlikte 500 lira ile 1000 lira arasında parasını kendi takımına yatırmaktadırlar. Böylece maçı izlerken daha fazla odaklanmış ve arzulanmış şekilde maçları takip etmenin verdiği hazzı yaşarlar. Bu şekilde davranmak genellikle insanların ceplerindeki parayı kaybetmelerine neden olmaktadır. Çünkü kimseye danışmadan, yalnızca duygusal karar verilerek oynanan iddaa kuponlarının tutma ihtimali çok düşüktür.
 
İddaa oynayanların ilk olarak yapmaları gereken hangi takım üzerine iddaa oynanacaksa o takımın son maçlarını kontrol etmek, takımdaki sakat ve cezalı oyuncuları incelemek ve rakip takımın oyuncularını incelemek. Son olarak da takımın oynayacağı maçın kendileri için ne kadar önemli olacağı öğrenilebilirse futbolcuların ne kadar hırsla oynayacakları da önceden kestirebilir ve iddaa kuponunda oynanan maçların doğru çıkma oranı artar.
 
Bazen bir takım karşısındaki takım için çok güçlü gibi görünse de, zayıf görünen takım ligde kalmak, prestij ya da farklı nedenlerden dolayı normalde oynadığının birkaç katı daha istekli ve gayretli oynayabilir. Bu yüzden hırs faktörünün de iddaa oynamadan önce ölçülmesi büyük önem arz etmektedir.
 
Bir iddaa kuponu yapmadan önce üzülmek istemeyenler ve banko maçlar ile Banko iddaa tahminleri ile haberdar olarak ona göre kupon yapmak isteyenler www.iddaaliyiz.com adresini ziyaret etmektedirler. Bu platformda yer alan banko kuponların büyük bir oranla tuttuğu iddaa severler tarafından bilindiği için yakından takip edilmektedir. Bunun yanında www.iddaaliyiz.com adresi üzerinde herhangi bir maç için yapılan uzman yorumlarını okuyabilir, dilerseniz iddaa oynayacağınız esnada oynanan maçların skorlarını canlı olarak takip edebilirsiniz.

101 milyon Euro'ya alınan futbolcu 17 kez sakatlandı

Real Madrid'e 4 sene önce transfer edilen Gareth Bale, 17. kez sakatlanarak bu sezonu yarısını kaçırdı

Eskişehirli taraftarlar stadı doldurdu O koreografi maça damga vurdu

Eskişehirspor- Sivasspor maçında ev sahibi takımın taraftarları hazırladıkları şampiyonluk koreografisiyle maçın ilgi odağı oldu

Gaziantepsporlu futbolcunun intiharının ardından o kulüpten mesaj geldi

Dün akşam Gaziantepspor'da oynayan futbolcu Rajtoral'ın ölümünün ardından Barcelona'dan başsağlığı mesajı geldi