Ana Sayfa | SPOR

Sneijder, Beşiktaş derbisinde oynayacak mı

Sneijder

Galatasaray'da Wesley Sneijder'in Beşiktaş maçında oynayıp oynamayacağı belli oldu

Osmanlı’nın Kasımpaşa ile berabere kalması sonrasında Cimbom için Beşiktaş derbisinin önemi iyice arttı. Süper Lig’de 5. olmak adına final gözüyle bakılan derbide Wesley Sneijder Aslan’ın en büyük kozu olarak sahada yer alacak.

‘1 DEĞİL 4 MAÇ DA FİNAL’

Aslında Florya’da hafta sonunda da akıllar Kasımpaşa-Osmanlı maçında idi. Çünkü Osmanlı’nın, Kasımpaşa’yı mağlup etse puan farkı ligin bitimine 3 hafta kala 5 puana çıkacaktı. Böyle bir durumda G.Saray’ın, Avrupa bileti almak adına en yakın yolu yalnız Türkiye Kupası’nı kaldırmak olacaktı. Ancak Osmanlı’nın puan kaybıyla, şimdi Florya’da ‘1 değil 4 maç da final özelliği taşıyor’ cümlesi dillerden düşmüyor.En doğru örnek ise Wesley Sneijder… Hollanda Milli Takımı’nda sakatlanan ve F.Bahçe derbisinde oynayan Sneijder, daha sonra Rize maçının 10. dakikasında oyundan çıkmıştı. Adalesindeki sakatlık nedeni ile tedbir amaçlı güçlendirme çalışmalarına tabi tutulan ve sezonu kapatma riski nedeni ile Kasımpaşa, Bursa maçlarında oynatılmayan Sneijder’ın hedef maçlarında sahada olması planlanıyordu. 

ASLAN’IN TEK YOLU KUPA DEĞiL

Sneıjder, bugünkü Rize maçında da sahada olmayacak. Sağlık Kurulu’nun yoğun bir kuvvetlendirme programına tabi tuttuğu Sneijder, bu sonuç sonrasında Beşiktaş derbisinde sahada olacak. Hollandalı’yı sakatlık ve ağrıları nedeni ile ekonomik ve tedbirli kullanmak isteyen G.Saray, en önemli silahını da Beşiktaş maçında sahaya sürmeyi planlıyor. Sağlık kurulu da Sneijder’ın en hazır halde derbide sahada olması adına Hollandalı’yı özel kuvvetlendirme çalışmalarına tabi tutuyor.G.Saray büyük önem taşıyan katılım hakkını kazanmak için işini 26 Mayıs’taki Türkiye Kupası finaline bırakmadan ligde garantilemek istiyor. Kısaca G.Saray ligde 3’te 3 yaparak Avrupa biletini cebine koymak ve UEFA’dan aldığı 1 yıllık cezayı da önümüzdeki sezon çekmek istiyor.

 

Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal'dan flaş Dursun Özbek eleştirisi

Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal, "Drogba'yı oyuncu olarak getirmeniz şu an Galatasaray'a bir şey eklemez ama yönetime getirirseniz büyük katkısı olur. Dursun Özbek Yönetimi'nin uyguladıkları politikalar, şekil benim gözümde yanlıştı. Her geçen gün bu yanlışı taraftar görüyor" dedi.

Türkiye'nin ilk kadın basketbolcusu hayatını kaybetti

Türkiye'nin ilk kadın basketbolcularından Gülseren Gönül 66 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Fenerbahçe otobüsünün hız sınırı neden 100 kilometreye düştü

Fenerbahçe'nin yeni otobüsüyle beraber nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı hız sınırı 140'tan 100 kilometreye düştü.