Ana Sayfa | SPOR

Kayağın süper yıldızı Lindsey Vonn Suda Kanatlandı

Lindsey_Vonn_Suda_

Lindsey Vonn, America’s Cup şampiyonunun Foiling AC45 katamaranına çıkarak Louis Vuitton America’s Cup World Serisi’nin öncesinde Oracle takımına konuk oldu. Oracle takımının kaptanı Jimmy Spithill tarafından davet edilen Amerikalı kayakçı, New York Hudson nehrinde Özgürlük Heykeli’nin önünden uçarken “grinder” olarak görev yaptı.

Kayağın süper yıldızı Lindsey Vonn, America’s Cup şampiyonunun Foiling AC45 katamaranına çıkarak Louis Vuitton America’s Cup World Serisi’nin öncesinde Oracle takımına konuk oldu. Oracle takımının kaptanı Jimmy Spithill tarafından davet edilen Amerikalı kayakçı, New York Hudson nehrinde Özgürlük Heykeli’nin önünden uçarken “grinder” olarak görev yaptı.

Kış sporlarının efsane isimlerinden Lindsey Vonn,  yelpazesine yelkeni de ekledi. Louis Vuitton America’s Cup World Serisi’nin öncesinde Oracle takımının Foiling AC45 katamaranında yelkencilik hünerlerini gösterti. KaptanJimmy Spithill tarafından tekneye davet edilen Vonn, New York Hudson nehrinde Özgürlük Heykeli’nin önünden uçarken “grinder” olarak görev yaptı. AC45 tekneler 41 deniz miline (70 km/s) varan hızlarda, yani Manhattan caddelerindeki hız sınırından daha hızlı yol alabiliyor.

Oracle takımına konuk olan Lindsey Vonn, “Gergindim, çünkü yüzüme gözüme bulaştırmak istemiyordum. Ama rahatladıkça kendimi zorlamak için daha fazla şey yapmaya başladım. Biraz vinç yapma ve kanatları indirme fırsatım oldu. Kanatlar üzerinde suda yükseldiğinizi gözünüzle görebiliyorsunuz. Bu olağanüstü bir deneyim” şeklinde konuşan sekiz kez World Cup Downhill şampiyonu olan Lindsey Vonn, “Çevre kontrolü bakımından yelkencilikle kayak birbirine benziyor. Her iki sporda da rüzgarı, hızı ve yarış sınırlarını analiz ediyorsun. İnsanlar bu adamların gerçek zamanlı olarak ne kadar çok ayarlama yaptığını fark etmiyor olabilir” dedi.

 

 

America’s Cup’ı iki defa kazanan Spithill, Vonn’un etkileyici performansının ardından, “Ekibin bir parçası olmak gerçekten can atıyordu ve onu zorlamamızı istedi. Çok gücü var ve bir kaptan olarak gönül rahatlığıyla ona teknedeki görevleri emanet ettim” dedi. Oracle takımı, 35. America’s Cup’a katılabilmek için puanlar toplamak için New York’ta mücadele  etti. Bermuda aynı zamanda genç yelkencilerin hünerlerini sergileyeceği Red Bull Youth America’s Cup’a da ev sahipliği yapacak.

Red Bull Youth America’s Cup’ta yarışacak genç yelkenciler Red Bull Foiling Generation’ında yapılan seçmeler sonrasında belli olacak.  Red Bull Foiling Generation’ın bir sonraki ayağı 13-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek. Türkiye Yelken Federasyonunun desteğiyle gerçekleşecek yarışta 16-20 yaş aralığından 32 genç yelkenci Amerika’da ki Dünya Finali için kıyasıya bir mücadele verecek. İstanbul ayağında elemeler 13-14 Mayıs’ta finali ise 15 Mayıs’ta gerçekleşecek.

 

Fenerbahçe Galatasaray maçı canlı yayın bilgileri

Fenerbahçe, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde Galatasaray ile eşleşti. Peki bugün oynanacak maç saat kaçta oynanacak ve hangi kanaldan izlenebilecek? İşte detaylar

Gençlerbirliği Trabzonspor maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda

Gençlerbirliği, Trabzonspor'un karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki bugün oynanacak maç saat kaçta başlayacak ve hangi kanaldan izlenebilecek? İşte detaylar

Kayserispor Alanyaspor maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda

Kayserispor, Alanyaspor'u sahasında konuk etmeye hazırlanıyor. Peki maç saat kaçta oynanacak ve hangi kanalda yayınlanacak? İşte detaylar