Ana Sayfa | SPOR

İspanya basını Fenerbahçe'yi konuşuyor

fenerbahçe

THY Euroleague Final Four’da Laboral Kutxa‘yı yenen Fenerbahçe İspanya basınında yankı uyandırdı

İspanyol medyası Zeljko Obradovic‘in liderliğindeki Fenerbahçe’nin bu inanılmaz başarısını manşetlere çıkardı.Dünyaca ünlü spor gazetesi Marca, karşılaşmayı ”Laboral maç elindeyken Fenerbahçe’ye uzatmada kaybetti” üst başlığıyla duyurdu. Aynı haberde ”Kahraman Laboral, acımasız bir kader ile karşılaştı” şeklinde maç değerlendirildi. Yorum yazısında ”Darius Adams maçın en kritik atışını kaçırırken, uzatma bölümünde Türk ekibi Bogdanovic’in liderliğinde kazandı. Bourousis’in durdurulamaz oyunu sonda tükendi ” şeklinde değerlendirmede bulunuldu.

El Mundo gazetesi mücadeleyi ‘‘ Uzatmada teslim olan Baskonia bir bravo ‘” başlığıyla okurlarına duyururken, aynı yazıda karşılaşma için ”Adams zafere attığı üç sayılık atışla tükürdü. Sloukas ve Bogdanovic’in performansı maçı bitirdi. Fenerbahçe tarihinin ilk finalini oynayacak ” denildi.

AS: UZATMADA DÜŞTÜ

AS gazetesi ise ”Muhteşem Baskonia sonuna kadar gitti ama uzatmada düştü” başlığını kullanırken, ‘‘Olağanüstü Bourousis ile Adams’ın çabası bir mucizeye yaklaşsa da, kaçan üç sayılık atış uzatmaya gitmesine engel olabilirdi ”  yorumunu yaptı.

İspanya Endesa Liga’nın resmi web sitesi olan acb.com ise maçı ” Uyuyan Vitoria’ya korkunç son ” başlığıyla yorumlarken, yazıda, "Laboral Kutxa Baskonia için korkunç bir sonuç . Vitorialılar, son iki dakikaya 5 sayı önde girip, finale oldukça yaklaşmıştı. Ancak Fenerbahçe tepki gösterirken,  Adams’ın kazanmak için denediği 3 sayılık atıştan sonuç gelmezken, Türkler uzatmada 88-77 kazanmasını bildi.” denildi. 


Hakemin annesine küfür etti FIFA'dan yıldız futbolcuya ceza yağdı

FIFA Arjantinli futbolcu Messi'yi affetmedi. Dünya Kupası Elemelerin'de Şili maçında yardımcı hakemin annesine ettiği küfür nedeniyle hem 4 maçtan men edildi hem de para cezası verdi

THY uçmadığı şehrin takımına sponsor oldu işte nedeni

Türk Hava Yolları kurucusu Türk iş adamı olan ABD'li Indy Eleven takımıyla sponsorluk anlaşması imzaladı

Başkan Dursun Özbek Hakan Şükür'ün ihraç edilmesinin nedenini açıkladı

Bir TV kanalına konuşan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Hakan Şükür ve Arif Erdem'in ihracının nedeninin 'terör bağlantısı' olduğunu söyledi