Ana Sayfa | SPOR

TFC Holdings Yöneticisi Hüseyin Uçur’un Kızları Teniste Yeniden Şampiyon


İkiz kardeşler Roxanne Sultan Uçur ve Roxy Saime Uçur, İngiltere’nin ünlü iş adamlarından Hüseyin Uçar’ın kızları.Türkiye’de katıldıkları tenis şampiyonasında derece sahibi oldular.

Avrupa Ajansı (AVA) Londra-İngiltere’de yaşayan toplumumuz adına gurur verici anlar yaşanıyor. Çocuklarımız, gençlerimiz iyi yönlendirilirse başarıya daha çabuk ulaşıyorlar. İşte başarılı çocuklarımızdan Roxanne Sultan Uçur Ve Roxy Saime Uçur. İkiz kardeşler İngiltere’nin ünlü iş adamlarından Hüseyin Uçar’ın kızları. Hüseyin Uçur, TFC Holdings’ten kalan bütün zamanını kızları ve onların başarılarına adamış.  Londra’da yaşayan ikiz kardeşler, Türkiye’de katıldıkları tenis şampiyonasında derece sahibi oldular.

 

 

25-30 Temmuz 2016 tarihleri içerisinde İstanbul TAÇSPOR Kulübü’nde düzenlenen 8-9-10 Yaş Yaz Kupası-5 Turnuvası‘nda, Türkiye düzeyinde katılan 40 oyuncu arasında:

 

ROXANNE SULTAN UÇUR Bayan Yeşil Top Turnuvası Teklerde Birinci,

ROXY SAİME UÇUR Bayan Yeşil Top Turnuvası Teklerde İkinci olmuş;

İkiz kardeşler Bayan Yeşil Top Turnuvası Çiftlerde ise ŞAMPİYON olmuştur.

 

 

İZMİR TENİS İHTİSAS KULÜBÜ

 

 

İzmir Tenis İhtisas Kulübü kısa adıyla İztik’in düzenlediği Senyör Klasman Tenis Turnuvası”na katılan ikiz kardeşler Roxanne Sultan Uçur Ve Roxy Saime Uçur, alanlarında Türkiye Şampiyonu oldular.  2006 doğumlu ikizler gelecek vaad ederek takdir topladılar. İzmir Tenis İhtisas Kulübü-Iztik’te, eski baş antrenör Ali Ekber Ergün ve şu anda kızların full time hocasının katkısıyla, Saime ve Sultan'ın gün ve gün kendilerinden söz ettirmeleri bekleniyor.

 

 

 

HÜSEYİN VE SİBEL UÇUR

 

 

Şampiyon ikizlerin babası Hüseyin Uçur ve Annesi Sibel Uçur, Avrupa Gazetesi’ne özel konuştu. Anne ve baba Uçur Avrupa Gazetesi’ne özel şunları söyledi: 

 

“Türkiye Şampiyonluklarının yanısıra Avrupa genelinde ve dünya sıralamasında önemli başarılar elde etmeleri için çalışıyoruz. Umarım dünya şampiyonu tenisçi olurlar. Kızlarımız Serena Williams'ı örnek alıyorlar. Williams Sister's gibi olmak istiyorlar. Bu amaç ve hedef içinde çok çalışıyorlar ve ileride dünyada 1 numara olmak için uğraşıyorlar. Kızlarımız, IMG (Nick Bollitieri) Akademisi’ne, Fransa'da Mouratoglu akademisine ve İspanya’daki Juan Carlo Ferrero’nun akemilerinde sürekli pratik yapıp çalışıyorlar.”

 

 

TENİS ÖĞRETMENİ ANNE

 

 

Kendisi de tenis öğretmeni olan ikizlerin annesi Sibel Uçur sözlerine şunları ekledi: “ Dünya şampiyonu kız kardeşler Serena ve Venüs Williams’ların hedefinde ilerliyoruz. İkizlerimiz, 4 yaşından beri tenis oynuyorlar. Ikiz kızlarımızı Wimbledon Tenis Turnuvası’nda Türkiye-İngiltere adına şampiyon olarak görmek en büyük hedefimizdir. İkizlerimiz bugüne kadar birçok turnuvaya katıldılar ve turnuvaları genelde ilk sırada bitirdiler. Toplamda 4 ülkede tenis lisanslarına sahipler” 

 

Fenerbahçe Galatasaray maçı canlı yayın bilgileri

Fenerbahçe, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi’nde Galatasaray ile eşleşti. Peki bugün oynanacak maç saat kaçta oynanacak ve hangi kanaldan izlenebilecek? İşte detaylar

Gençlerbirliği Trabzonspor maçı ne zaman saat kaçta hangi kanalda

Gençlerbirliği, Trabzonspor'un karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Peki bugün oynanacak maç saat kaçta başlayacak ve hangi kanaldan izlenebilecek? İşte detaylar

Kayserispor Alanyaspor maçı ne zaman saat kaçta ve hangi kanalda

Kayserispor, Alanyaspor'u sahasında konuk etmeye hazırlanıyor. Peki maç saat kaçta oynanacak ve hangi kanalda yayınlanacak? İşte detaylar