Ana Sayfa | SPOR

Oklahoma City Thunder, Enes Kanter'in anti semitik açıklamaları sonrası ne yapacak

enes kanter

NBA oyuncusu Enes Kanter'in anti-semitik ve radikal Gülenist açıklamalarına tepkiler çığ gibi büyüyor

NBA oyuncusu Enes Kanter, FETÖ Terör Örgütü ile ilişkisi dolayısıyla ailesi tarafından reddedilince aşağıdaki açıklamayı yapmıştı: 

"Vefalı, fedakar insanların gözyaşları ile büyüttüğü bu hizmet için bir Enes değil bin Enes feda olsun. Hocaefendi yolunda anam, babam, kardeşlerim, tüm sülalem feda olsun. Bu dava uğrunda bir değil saçlarım adedince başım olsa yine veririm feda olsun.

Rabbim benim ömrümden alsın her saniyesini yiğit hocama versin.

Hizmet yolunda cennetim feda olsun, cehennemlere güler geçerim. Canım hocamın sevgisi ana, baba, kardeş bütün sevgilerin üzerindedir. Biz bu hizmeti sokakta bulmadık ki birkaç pakrudin dönme yüzünden bırakalım.

Anam babam sana feda olsun, hizmet yolunda feda olsun bu dava uğranda feda olsun."

 

Enes Kanter'in "Pakrudin" terimi ile anti semitik yaklaşımı ve Gülen için kendini ve her şeyi feda edeceğini beyan eden radikal açıklamalarına sosyal medyada tepki yağdı. Birçok Twitter kullanıcısı, Enes Kanter'in oynadığı Oklahoma City Thunder'ın resmi Twitter hesabına yazarak, oyuncularının bu anti-semitik ve radikal Gülenist açıklamalarından sonra ne yapacaklarını sordu.

 

Pakrudin nedir?

 

Gülen'in iddiasına göre Pakrudin bir terör örgütü, peki nedir bu Pakrudin:


"Ermeniler içinde Yahudi orijinli bir unsurun 2 bin 700 yıldır varlığını sürdürdüğü Pakraduniler (Bagratuni/Bagratids) adı verilen ve asırlarca Ermeni toplumunu yöneten gizli (Kripto) Yahudi asıllı cemaate Pakraduniler deniyor. Ermeni cemaatinden Levon Panos Dabağyan, 2006 yılında Cemaat'in yayını Aksiyon Dergisinde vermiş olduğu röportajında Pakradunilerin Ermenilerden farklı bir yaşam sürdüklerini, geleneklerini devam ettirdiklerini, domuz eti yemediklerini ve çocuklarına İbrani isimler verdiklerini söylüyordu. (Aksiyon Dergisi/Mustafa Aydın Ermenileri Yöneten Yahudiler, 03/04/2006)"

 

Dinlerarası diyaloglarıyla övünen sözde Hizmet Hareketi mensubunun bu anti-semitik yaklaşımına Amerika'da yaşayan Yahudi ve Ermeni toplumlarıyla birlikte diğer etnik ve dini azınlıkların ve ABD siyasilerinin ne tepki vereceği de merakla bekleniyor.


Beşiktaş-Dinamo Kiev maçının hakemi belli oldu

Beşiktaş-Dinamo Kiev maçını İskoç hakem Craig Thomson yönetecek.

Atiker Konyaspor- Aytemiz Alanyaspor maçından sonra taraftar birbirine girdi

Atiker Konyaspor ile Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasından sonra taraftarın öfkesi dinmedi. Misafir tribününde koltuklar kırıldı, Konyasporlu taraftarlar stadyumun yakınına park edilmiş 2 otobüsün camları da kırdı.

Fenerbahçe Kulübü'nden Şenol Güneş açıklaması

Beşiktaş Kulübü Teknik Direktörü Şenol Güneş'in "Fenerbahçe'den Gökhan Gönül dışında bizi gelmek isteyen başka oyuncu da vardı, olmadı" şeklinde açıklama yapmasına Fenerbahçe Spor Kulübü yazılı açıklama ile cevap verdi.